Kuchenka gazowa

i

Autor: pixabay.com Kuchenka gazowa

Jak oszczędzać zimą?

Genialne sposoby, jak oszczędzać gaz w kuchence gazowej. Zmniejsz swoje rachunki zimą. O tym triku mało osób wie, a pozwoli Ci zaoszczędzić

2022-11-28 4:27

Jak oszczędzać gaz w kuchence gazowej? Statystyki są bezlitosne, wielu Polaków nie potrafi oszczędzać prądu czy też gazu, co sprawia, że płacimy rachunki wyższe niż moglibyśmy. Okazuje się, że często nawet gotując na kuchence gazowej "przepalamy" nasze pieniądze. Warto znać te proste zasady korzystania z kuchenki gazowej, tak by nie marnować gazu. Może to obniżyć nasze rachunki i sprawić, że nasze codzienne gotowanie będzie bardziej ekonomiczne. Zobacz, jak oszczędzać gaz podczas gotowania na kuchence gazowej.

Jak zmniejszyć rachunki za gaz? Sposoby na oszczędzanie gotując na kuchence gazowej

Kuchenkę gazową ma w swoich domach wiele osób. W czasach, gdy nasze rachunku rosną wszyscy szukamy sposobów na oszczędzenia. Okazuje się, że wielu Polaków nie potrafi oszczędzać, a już proste codzienne nawyki mogą sprawić, że zmniejszymy rachunki. Zobacz, jak oszczędzać gaz podczas gotowania na kuchence gazowej. Te banalne czynności pomogą Ci zmniejszyć rachunki. 

Zobacz także: To 3 najlepsze fryzury dla kobiet po 60-tce na 2023. Styliści pokazali hity na krótkie włosy, które odmłodzą o 10 lat. Eleganckie i nowoczesne

Jak oszczędzać gaz? Dobieraj odpowiednik palnik 

Płomień gazu palnika powinien równomiernie ogrzewać naczynie. Jeżeli wychodzi poza garnek na jego ścianki to proces gotowania zajmie dłużej i zmarnujemy tylko gaz. Do małych naczyń używaj małych palników i analogicznie do większych garnków rozpalaj większy palnik.

Jak oszczędzać gaz? Zaprzyjaźnij się z pokrywką

Wiele osób gotując nie używa pokrywek. W ten sposób tracimy ciepło i sprawiamy, że potrawa będzie musiała gotować się dłużej. Eksperci szacują, że gotując pod pokrywką możemy zaoszczędzić nawet 30 proc. gazu mniej miesięcznie.

Jak oszczędzać gaz? Nie sól za wcześnie

Okazuje się, że nawet solenie może mieć wpływ na zużycie gazu. Jeżeli dodasz sól od razu to proces gotowania zajmie dłużej, dlatego dodawaj sól zawsze po zagotowaniu się wody.

Jak oszczędzać gaz? Kontroluj wodę

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy gotowaniu jest wlewanie do czajnika lub garnka zbyt dużo wody. To marnotrawstwo zarówno wody jak i energii.

Jak oszczędzać gaz? Regularnie czyść palniki

Nie zapominaj o regularnych myciu palników kuchenki gazowej. Jeżeli będą one obklejone i brudne to zużyją więcej gazu podczas gotowania.

Sonda
Masz w domu kuchenkę gazową?
Tańczące z Promocjami 24.11.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają