Jak prać firanki?

i

Autor: Shutterstock Jak prać firanki?

Jak wybielić firanki?

Hit patent na śnieżnobiałe firanki. Pokojówka zdradziła swój sekret. Wiosenne porządki będą łatwiejsze. Jak rozprawić się z pożółkłymi firankami?

2023-02-25 16:00

Jak skutecznie wybielić firanki. Jak je prać, by były śnieżnobiałe? Czyste i zadbane firanki oraz zasłony potrafią odmienić całe wnętrze, mają także wpływ na jakość powietrza w pokoju. Pranie firanek to jedna z czynności, którą często wykonuje się w ramach przedświątecznych porządków. Twoje firanki są poszarzałe oraz pożółkłe i nie chcą się doprać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw rewelacyjnych sposobów na pranie firanek. Tak uprane firanki zachwycą śnieżnobiałym kolorem i będą czyste.

Wystrzałowy sposób na śnieżnobiałe firany. Dzięki temu Twoje firanki zachwycą bielą i czystością

Czyste firanki dodają świeżości całemu pomieszczeniu. Wiele osób lubi ten moment, gdy po rozwieszeniu dopiero co upranych firanek w pokoju rozchodzi się piękny zapach. Pamiętaj, że czyste firanki to także lepsze powietrze. Na firanach zbiera się kurz, który potem wdychamy. Co jednak zrobić, gdy nasze firanki nieestetycznie poszarzały i pożółkły? Przede wszystkim pamiętaj, że wpływ na to może mieć sposób przechowywania. Zawsze trzymaj firanki w miejscu, gdzie nie będzie docierać do nich światło słoneczne. Co jednak w przypadku, gdy firanki już poszarzały? Na to też są skuteczne i domowe metody. Z tych trików korzystają nawet pokojówki w hotelach. 

Zobacz także: Diabelska karuzela losu nie będzie mieć litości dla tego znaku zodiaku. Przepowiednia z horoskopu mówi o złym początku nowego miesiąca. Jak to przetrwać?

Sposób na śnieżnobiałe firanki. Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Czym byłby sposób na sprzątanie bez sody oczyszczonej. Sprawdzi się ona również podczas prania firanek. Przez włożeniem ich do pralki namocz w roztworze z sody oczyszczonej i wody. Przygotuj mieszankę 500 g sody oczyszczonej na każde 10 l wody. Soda oczyszczona rewelacyjnie wybieli firanki i sprawi, że będą one miękkie w dotyku. 

Sposób na śnieżnobiałe firanki. Proszek do pieczenia

Równie skuteczny w wybielaniu firanek może okazać się proszek do pieczenia. Przed praniem rozpuść jedno opakowanie proszku do pieczenia w 5 l wody i w tak przygotowanym roztworze namocz firanki. 

Sposób na śnieżnobiałe firanki. Sok z cytryny

Sok z cytryny nie tylko rewelacyjnie wybieli firanki ale także pomoże pozbyć się brzydkiego zapachy, na przykład z dymu papierosowego. Dodaj sok z cytryny bezpośrednio do pralki. 

Sposób na śnieżnobiałe firanki. Mąka

Okazuje się, że pomocna może być także mąka. Ona pomoże pozbyć Ci się tłustych plam z firanek. Posyp mąką zabrudzenia, następnie upierz firanki w pralce.  

Sonda
Jak często pierzesz firanki?
Tańczące z Promocjami 23.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany