jak często zmieniać bieliznę?

i

Autor: Shutterstock jak często zmieniać bieliznę?

To warto wiedzieć

Jak często zmieniać majtki? Lekarka zdradziła, że większość osób robi to za rzadko. Bieliznę trzeba zmieniać częściej niż nam się wydaje

2023-06-07 12:48

Jak często zmieniać bieliznę? Wydawałoby się, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Większość z nas majtki czy biustonosz zmieniasz raz dziennie i każdego dnia sięga po świeży zestaw. Lekarka zdradziła, że tak naprawdę powinno robić się to częściej. W innym przypadku możemy narazić się na nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne.

Jak często zmieniać majtki? Lekarka przestrzega, że prawie wszyscy robią to za rzadko

Nikt nie ma wątpliwości, że regularna zmiana bielizny to konieczność. To przede wszystkim kwestia higieny i naszego zdrowia. Na bieliźnie gromadzą się niezliczone szczepy bakterii oraz drobnoustrojów, które mogą powodować nawracające problemy ze zdrowiem. Dr Shirin Lakhani w rozmowie z "The Independent" opowiedziała, jak często należy zmieniać bieliznę. Okazało się, że wiele osób robi to za rzadko, a konsekwencje mogą być poważne. 

Zobacz także: Rodzice nie chcą tych imion dla swoich dzieci. Panicznie sią boją, że przyniosą pecha ich pociechom

Jak często zmieniać bieliznę? Raz dziennie to za mało?

Zmienianie bielizny to jedna z podstawowych czynności higienicznych. Zdecydowana większość z nas majtki zmienia raz dziennie, jednak jak wyjaśniała Dr Shirin Lakhani czasem jest to za mało. W praktyce powinniśmy wymieniać bieliznę po każdej aktywności fizycznej. Trening na siłowni, długi spacer czy prace w ogródku powinny kończyć się wymianą bielizny. Częściej powinniśmy zmieniać ją także w czasie upałów. - Bielizna pobiera dużo martwego naskórka z okolic intymnych, a także bakterii — zarówno tych zdrowych, naturalnie występujących, które mają wszyscy, jak i bardziej szkodliwych, które mogą być wynikiem infekcji, takich jak pleśniawki i choroby przenoszone drogą płciową  - powiedziała Dr Shirin Lakhani w rozmowie z The Independent". 

Sonda
Czy higiena miejsc intymnych jest dla Ciebie ważna?
Plac Centralny w Warszawie. Ruszyła budowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany