Jak pielęgnować róże miniaturowe

2020-05-29 12:01 BL
Róże miniaturowe
Autor: Konrad Kalbarczyk Miniaturowe róże znakomicie nadają się do uprawy doniczkowej

Róże miniaturowe przepięknie kwitną, niektóre gatunki również pachną, dlatego warto je zastosować do ozdoby mieszkania, balkonów i tarasów, ale też ogrodów. Urzekają małymi, licznymi, barwnymi kwiatami - czerwonymi, różowymi, żółtymi, białymi. Dowiedz się, jak pielęgnować róże miniaturowe?

Przy kupnie róż miniaturowych wybieramy zdrowe krzaczki, pokryte licznymi, żywo zielonymi, jędrnymi liśćmi i posiadać dużo pąków kwiatowych oraz kwiatów.

Róże miniaturowe możemy uprawiać w domu, na balkonie czy w ogrodzie.

Wymagają one jasnego oświetlenia, ale nie ostrego słońca i dobrego przewietrzenia. Optymalną temperaturą jest ok. 20 st. C. Wyższa temperatura powoduje, że krócej kwitną. Podłoże - próchnicze z dodatkiem ziemi gliniastej powinno być wilgotne. Liście często zraszamy, co zapobiega ich opadaniu i przedłuża kwitnienie. Przy zraszaniu pamiętajmy, aby nie zraszać kwiatów. W czasie lata róże podlewamy obficie, nawet kilkakrotnie w ciągu dnia. Zimą wystarczy raz w tygodniu tak, aby rośliny nie zasuszyć. Nawozimy przeważnie raz w tygodniu od marca do sierpnia specjalnym nawozem do róż.

Zobacz też: Warzywa na balkonie!

Gdy róży opadną liście przechodzi w okres spoczynku. Powinna wtedy przebywać w chłodnym pomieszczeniu, w temp. do 8 st. C. W lutym przenosimy ją w cieplejsze miejsce - ok. 15 st. C. Gdy roślina zaczyna wzrastać przechodzimy do temperatury pokojowej. Przed rozpoczęciem wegetacji róże przesadzamy ( co 2 lata) do doniczki niewiele większej od poprzedniej.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Najnowsze