Jak pozbyć się pleśni z doniczki?

i

Autor: Shutterstock Jak pozbyć się pleśni z doniczki?

Piękny dom i ogórd

Jak pozbyć się pleśni na ziemi w doniczce? Najlepszy domowy sposób na uratowanie roślin. Grzyb z kwiatów doniczkowych szybko znika

2023-09-11 14:08

Jeśli na ziemi w doniczce z twoim ulubionym kwiatem pojawił się miękki, biały przypominający watę nalot to wiedz, że masz do czynienia z pleśnią. Tego rodzaju grzyby bardzo często atakują dracenę, monsterę i inne domowe kwiaty. Jeśli zastanawiasz się jak uratować rośliny w naturalny sposób, z pomocą przychodzi cynamon. Sprawdź, jak pozbyć się pleśni w doniczce przy wykorzystaniu popularnej przyprawy.

Pleśń w doniczce pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy przechowujemy kwiaty w wilgotnym pomieszczeniu lub/i nadmiernie podlewamy żyzną ziemię. Najczęściej dochodzi do tego w zimnych miesiącach, kiedy szczelnie zamykamy okna w mieszkaniach. Ten specyficzny biały nalot na ziemi często bywa także mylony z wapiennym osadem, który powstaje na obrzeżach doniczki w wyniku podlewania roślin twardą wodą. O ile osad nie jest niebezpieczny, to pleśń w doniczce może przyczynić się do obumierania kwiatów. Dlatego trzeba zadziałać szybko. Zamiast chemicznych środków warto sięgnąć po cynamon i zastosować domowy sposób na zwalczanie pleśń i grzybów z ziemi kwiatów doniczkowych.

Jak pozbyć się pleśni na ziemi w doniczce. Cynamon zadziała na pleśń i grzyby

Najprostszym sposobem na pozbycie się pleśni w doniczce jest posypanie ziemi popularną przyprawą, którą kojarzymy z szarlotką. Jednak cynamon nie tylko wzbogaca smak potraw ale ma także właściwości grzybobójcze. Wystarczy wysypać łyżeczkę mielonego cynamonu na ziemię zaatakowana pleśnią. Dla lepszego efektu warto wymieszać przyprawę z wierzchnią warstwą gleby. W ten sposób pozbędziesz się pleśni nie tylko w doniczkach. Trik z cynamonem z powodzeniem można wykorzystać także w przypadku roślin ogrodowych. Pamiętaj też, że przed posypaniem ziemi cynamonem trzeba zebrać warstwę białej pleśni.

Cynamon pomoże nie tylko na pleśń. Przyda się także podczas przesadzania kwiatów doniczkowych

Cynamon ma znacznie więcej zastosowań w ogrodnictwie i uprawie roślin domowych. Aromatyczna przyprawa przyda się także do odstraszania mówek oraz mszycy. Pomoże także podczas przesadzania kwiatów. Jeśli chcemy, by rośliny szybciej się ukorzeniły i zakwitły, wystarczy wsypać odrobinę przyprawy do otworu w ziemi, do którego następnie przesadzimy kwiaty.

ZOBACZ TEŻ: Zamiokulkas nie chce wypuszczać nowych liści? Potrzebuje tej jednej zmiany. Gwarantujemy, że będzie rósł jak szalony

Sonda
Wiedziałaś/eś o sposobach zwalczania pleśni w doniczkach przy użyciu cynamonu?
Pomysły na rośliny w mieszkaniu