Jak prać buty w zmywarce

i

Autor: Shutterstock Jak prać buty w zmywarce

Sprytny sposób na pranie butów

Jak prać buty w zmywarce? Zakakująco skuteczny sposób na czyste buty

Czy jest jakiś nowy skuteczny sposób na czyszczenie butów? Oczywiście! W sieci pojawił się wyjątkowo oryginalny trik, który pozwoli szybko i skutecznie prać buty. Cała tajemnica polega na tym, że zamiast pralki należy wykorzystać do tego zmywarkę do naczyń. Tak, to nie żart! Dzięki tej metodzie buty będą idealnie czyste. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad, aby nie zniszczyć obuwia. Dowiedz się, jak krok po kroku prać buty w zmywarce.

Pranie butów w pralce może uszkodzić pralkę

Pranie butów w pralce to jeden z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie obuwia w czystości. Jednak czynności ta powinna odbywać się wedle ścisłych zasad, aby nie uszkodzić pralki, czy swoich ulubionych sneakersów. Przede wszystkim należy pamiętać o ustawieniu temperatury prania maksymalnie 30 stopni i 400 obrotów/minutę. Dodatkowo przed włożeniem butów do bębna trzeba oczyścić je z powierzchownego brudu, takiego jak błoto czy piasek. Istnieją sposoby, które pozwolą odpowiednio zabezpieczyć pralkę i nie zniszczyć butów. Otóż zaleca się, aby umieścić je w specjalnych woreczkach, a dodatkowo do bębna wrzucić koc lub duży ręcznik, który zredukuje ryzyko obijania się obuwia o bęben podczas wirowania pralki. Jakiś czas temu w sieci pojawił się intrygujący sposób na pranie butów w zmywarce.

Jak prać buty w zmywarce? Ten trik sprawi, że będą czyste, jak nowe

Sposób na pranie butów w zmywarce z pewnością zaciekawi tych, którzy martwią się, że w pralce mogłyby się one szybko zniszczyć. Zanim zdecydujesz się prać buty w zmywarce, koniecznie zapoznaj się z ważnymi zasadami, które sprawią, że będą one czyste i się nie zniszczą.

  1. Ustaw zmywarkę na cykl czyszczenia bez podgrzewania. Najlepiej wybrać opcję z możliwie najniższą temperaturą, gdyż ciepło powoduje kurczenie się obuwia, pękanie wykończenia i rozklejanie się podeszw. Zrezygnuj z suszenia w zmywarce.
  2. Przed umieszczeniem butów w zmywarce, oczyść je z powierzchownego brudu, kamieni i błota.
  3. Wyjmij wkładki i sznurowadła. Lepiej umyj je ręcznie.
  4. Buty w zmywarce myj samodzielnie, a nie z brudnymi naczyniami.
  5. Do prania butów w zmywarce stosuj delikatnych detergentów, bez wybielacza.
  6. Po zakończeniu cyklu zmywarki, wyjmij buty, wypchaj gazetą i ustaw w ciepłym miejscu, aby wyschły.

Ważne jest również, aby po praniu butów, dokładnie wyczyścić filtr zmywarki.

Sonda
Prałaś kiedyś buty w zmywarce?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany