Trik na pranie zasłon bez prasowania

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na prasowanie bez żelazka

Fenomenalny trik na pranie zasłon bez prasowania. Zrób to, a będą czyste i bez zagnieceń. Ty zaoszczędzisz czas i nerwy

2022-09-05 12:33

Zastanawiasz się, jak prać zasłony, aby ich nie prasować? Mamy dobrą wiadomość - istnieje sposób na pranie zasłon okiennych, dzięki któremu po wyjęciu z pralki będą nie tylko czyste, ale też gładkie i nie będziesz musiała ich prasować żelazkiem. Wystarczy zastosować się do kilku istotnych zasad podczas prania zasłon, a będą bez zagnieceń.

Jak prać zasłony, aby były czyste i bez zagnieceń?

Pranie zasłon to czynność, której co prawda nie robimy zbyt często, ale i tak potrafi dać nam w kość. Może nie samo pranie, ale prasowanie materiału o tak dużych wymiarach jest wymagającym zajęciem. Dlatego warto skorzystać z tej porady i zastosować się do kilku zasad prania zasłon, a będą nie tylko czyste, ale też bez zagnieceń. Dzięki temu prasowanie ich będzie łatwiejsze lub nawet i niekonieczne. Po pierwsze przed włożeniem do pralki, namocz zasłony w dużej misce lub wannie z letnią wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Jeśli zauważyłaś, że tkanina pożółkła to dodaj też 3 łyżki sody. Po 2 godzinach wyciśnij z materiału wodę i włóż zasłony do bębna. Ustaw pralkę na pranie delikatne z wirowaniem maksymalnie 400 obrotów na minutę. Zasłony powinno się prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Dzięki temu nie zniszczą się i nie zmechacą zbyt szybko. 

Przerabianie ubrań. Torebka jak nowa

Trik na pranie zasłon bez prasowania

Niezwykle ważną zasadą prania zasłon bez prasowania jest to, aby nie pakować bębna do pełna. Jeśli chcesz uprać zasłony bez konieczności prasowania, wykorzystaj jedynie 1/3 pojemności bębna. Prościej mówiąc - w przypadku, gdy zasłony są dużych rozmiarów, pierz je pojedynczo. Warto też powiesić je na karniszu, gdy są jeszcze lekko wilgotne, a każde widoczne zagniecenie spryskać wodą i wysuszyć suszarką do włosów.

Sonda
Sprawdzisz ten sposób na pranie zasłon bez zagnieceń?
Nasi Partnerzy polecają