Ćwiczenia

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ćwiczenia

Jak schudnąć do lata? Zdrowe nawyki, które zmienią Twoje życie

2022-05-20 8:34

"Jak schudnąć do lata" - pytanie zadaje sobie wiele osób, najczęściej oczekujemy szybkich i długotrwałych efektów. To największy błąd, o jakim mówią lekarze i dietetycy. Odchudzanie to przede wszystkim zmiana nawyków żywienia i na stałe zaprzyjaźnienie się ze zdrowym trybem życia. To nie tylko liczenie kalorii, ale także aktywność fizyczna, picie wody, regulowanie poziomu snu i kontrola tętna. Przygotowaliśmy dla Was zestaw praktycznych wskazówek, które pomogą Wam w bezbolesny sposób wprowadzić zdrowy tryb życia do Waszej codziennej rutyny.

Odchudzanie i zdrowy styl życia do lata lata 2022

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, że nikt jeszcze nie przytył w trzy dnia, tak samo jak w trzy dni nie schudł. Aby przybrać jeden kilogram, trzeba zjeść około 8000 kcal, nawet w dniu największego obżarstwa to raczej niemożliwe, jednak po  folgowaniu sobie z dietą, najczęściej czujemy się tragicznie i wydaje nam się, że przytyliśmy od razu kilka kilogramów, co często potwierdza również waga. Dlaczego tak się dzieje i jak wrócić na właściwe tory?

Wyrzuć wagę - nie ma sensu ważyć się od razu po dniu, kiedy zjedliśmy więcej, wyniki będą nieco zafałszowane. Przede wszystkim po okresie wzmożonego jedzenia zbiera nam się woda w organizmie, a dodatkowo nie końca wydalone jedzenie zalega w jelitach. Waga może zatem pokazać nawet kila kilogramów na plusie, nie oznacza to jednak, że tyle przytyliśmy. Wystarczy kilka dni normalnego, zdrowego odżywania, a poczujemy się od razu lepiej, opuchlizna i poczucie napompowania minie.

Zobacz także: Kwiaty na balkon. Nie tylko lawenda wąskolistna. Oto 10 zachwycających roślin, które obłędnie wyglądają i cudownie pachną

Zacznij się ruszać!

W najprostszym ujęciu treningi można podzielić na dwie grupy - siłowe i odchudzające. Te pierwsze przede wszystkim wzmacniają mięśnie, ujędrniają ciało i modelują sylwetkę. Drugie zaś nastawione są na spalanie kalorii podczas wysiłku fizycznego. Prawidłowy plan treningowy powinien zawierać oba rodzaje ćwiczeń.  Najpopularniejszymi ćwiczeniami na spalanie jest cardio i interwały. Cardio to ćwiczenia wykonywane w umiarkowanym tempie, które doskonale wzmacniają wydolność i poprawiają kondycję. Interwały zaś od lat uchodzą na najskuteczniejszy trening odchudzający. Dodatkowo po takim wysiłku powstaje dług tlenowy, czyli czasowy deficyt tlenu w organizmie co przekłada się na przyspieszony metabolizm nawet po zakończeniu ćwiczeń. W skrócie oznacza to, że po wykonanym treningu interwałowym spalamy kalorie jeszcze przez długi czas. Interwały są jednak ćwiczeniami o bardzo dużej intensywności, które muszą być wykonywane na sto procent możliwości, inaczej są nieskuteczne. Tradycyjny trening interwałowy zakłada krótkie około 15-20 sekundowe ćwiczenie turbo wykonywane na maksa, przerywane ćwiczeniami o umiarkowanym poziomie intensywności. Jedna seria trwa około 5-7 minut. 

Nie zapominaj o wodzie

Nawadniania się to jedna z podstawowych zasad diety. Wiedzieliście, że pijąc za mało wody organizm może zacząć ją magazynować, a wy będziecie czuć się ciężcy i napuchnięci. Równie waga może wtedy pójść do góry. Instytut Medycyny zaleca, by mężczyźni wypijali łącznie około 3 litrów płynów dziennie, a kobiety nieco ponad 2 litry.

Kontroluj stres 

Długotrwały stres powoduje w organizm wystrzał kortyzolu, co wpływa na zwiększony poziom insuliny. Osoby, które narażone są na długotrwały stres często nie mogą schudnąć, a ich organizm sam się blokuje. 

Wspomagaj się gadżetami

W ostatnich latach megahitem są wszelkiego rodzaju smartwatche. To "inteligentne" urządzenia, które pomogą nam wytrwać w naszych postanowieniach i w genialny sposób monitorują one nasz organizm. Pomagają sprawdzić tętno podczas treningu, "przypominają" nam o piciu wody o kontrolują ciśnienie. Wiodący lider smartwatchy, czyli marka Huawei przedstawia swoją gorącą nowość, która całkowicie zrewolucjonizuje Wasze podejście to technologii. Seria Huawei Watch GT 3 Pro to nowy wymiar smartwatcha, który pomoże Wam w codziennych nawykach. Zadba o Wasz sen, a nawet wybudzi się w najlepszej do tego fazie snu. Dodatkowo będzie kontrolować poziom stresu i w awaryjnych sytuacjach zegarek zaproponuje proste ćwiczenia oddechowe. Ponadto smartwatche z serii Huawei Watch GT 3 Pro zostały wyposażone w nowe funkcje sportowe i zdrowotne oraz umożliwiają swobodne nurkowanie do głębokości 30 metrów. 

Czytaj również: Kwiaty do sypialni. Rośliny, które poprawią sen i oczyszczą powietrze [LISTA]

Smartwatche Huawei Watch GT 3 Pro dostępne są w dwóch modelach - tytanową kopertą (46mm) oraz ceramiczną kopertą (43mm). Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologi monitorowania danych TruSeen 5.0+, urządzenie pozwala na dokładny pomiar stanu zdrowia. Zapewnia całodzienne monitorowanie tętna, utlenienia krwi (SpO2), snu, oddychania, cyklu menstruacyjnego, a także analizę poziomu stresu, pomagając użytkownikom w dbaniu o zdrowie. Smartwache Huawei Watch GT 3 Pro są wyposażone w ponad 100 trybów treningowych, umożliwiających monitorowanie tak różnorodnych dyscyplin sportowych, jak bieganie, jazda na nartach lub gra w golfa. Zegarek oferuje również dostęp do inteligentnego planu treningów biegowych, który klasyfikuje biegaczy na podstawie ich sprawności.

Huawei Watch GT 3 Pro

i

Autor: Materiały prasowe Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro

i

Autor: Materiały prasowe Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei

i

Autor: Materiały prasowe Huawei
Korespondowała z Wojtyłą, znała Piłsudskiego. Kim była Wanda Dynowska? Historia z Koprem
Nasi Partnerzy polecają