Prosty trik na pozbycie się robaków z czereśni.

i

Autor: Shutterstock

Ulubione owoce

Jak pozbyć się robaków z czereśni? Zrobisz to bez otwierania owocu. Larwy po kilku minutach wyjdą same

Choć są pyszne i zdrowe, to robaki w czereśniach mogą skutecznie zepsuć nam apetyt. Niestety najczęściej okazuje się, że jest owoc jest zamieszkany przez szkodnika dopiero, gdy go rozgryziemy. Na szczęście można w łatwy sposób pozbyć się robaków z czereśni zanim przystąpimy do konsumpcji. Wystarczy zrobić jedną rzecz, a larwy po dosłownie kilku minutach wyjdą same.

Czy można jeść czereśnie z robakami?

Czereśnie to jedne z najbardziej lubianych owoców letnich. Są słodkie, soczyste i sycące. Mają jednak jeden minus - bardzo często mieszkają w nich robaki. Larwy pojawiają się najczęściej w owocach uprawianych ekologicznie. Odpowiedzialna za to jest nasionnica trześniówka, która składa swojej jaja w dojrzewających owocach i uprzykrza życie fanom czereśni. Wtedy rodzi się pytanie, czy czereśnie z robakami można jeść? Wiele osób zastanawia się bowiem, czy larwy nie przenoszą toksyn lub groźnych dla człowieka chorób. Na szczęście ich spożycie nie niesie negatywnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego, jeśli zdarzyło Ci się zjeść owoc z larwą, nie musisz się martwić. Jednak ze względów higienicznych zdecydowanie lepiej jest pozbyć się ich wcześniej.

Skuteczny sposób na pozbycie się robaków z czereśni. W kilka minut wyjdą same

Fani czereśni z pewnością zastanawiają się, jak można się ich pozbyć z owocu przed zjedzeniem. Otóż istnieje łatwy sposób na usunięcie larw z czereśni, bez ich otwierania. Jeśli po dokładnym obejrzeniu owocu zauważysz na nim czarną kropkę, to najprawdopodobniej jest on zarobaczywiony. Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem jest zalanie owoców zimną wodą z dodatkiem łyżki soli. Po 30 minutach należy przecedzić owoce i dokładnie je przepłukać. Są gotowe do zjedzenia. Ta metoda sprawi, że robaki wyjdą z czereśni, gdyż po prostu zabraknie im tlenu i będą szukać ratunku.

Sonda
Brzydzisz się robaków w owocach?
Owoce w diecie odchudzającej i w zdrowym żywieniu. Dietetyk radzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany