Jak wyczyścić pilota do telewizora

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić pilota do telewizora

Czysty i higieniczny dom

Jak wyczyścić pilota do telewizora? Wykorzystaj niezawodny sposób z płynem do płukania ust

2022-08-18 14:50

To jeden z najbrudniejszych przedmiotów w naszym domu. Pilot do telewizora jest siedliskiem kurzu i bakterii, których nie widać gołym okiem. Dlatego zanim zaplanujesz kolejny wieczór przed telewizorem z czipsami, pizzą czy innymi przekąskami, dobrze wyczyść urządzenie, którego dotykasz. Żeby pilot do telewizora był higienicznie czysty wykorzystaj płyn do płukania ust. Jak to zrobić?

Pilot do telewizora przechodzi z rąk do rąk, często ląduje także w buzi dzieci, które w ten sposób poznają świat. Bywa też, że najpierw przełączasz kanały, a później tymi samymi dłońmi chwytasz czipsy czy inne przekąski, dlatego podczas sprzątania nie zapominaj o pilocie do telewizora. Z racji tego, że jest to urządzenie elektroniczne nie można go tak po prostu wyłożyć do zmywarki. Czyszczenie powinno odbywać się zgodnie z instrukcją obsługi, ale po pierwsze – kto czyta instrukcję obsługi, a po drugie – ulotka prawdopodobnie jest już dawno w punkcie zbioru makulatury i szczęśliwie posłużyła jako surowiec do innych wielkich dzieł literatury. Jak zatem wyczyścić pilota do telewizora, by był higienicznie czysty?

ZOBACZ TEŻ: Jak się pozbyć kurzu z mebli? Ta jedna rzecz ułatwi sprzątanie i sprawi, że pożegnasz się z kurzem raz na zawsze

Jak często czyścić pilota do telewizora?

To jak często czyścić pilota do telewizora zależy od tego, jak bardzo jest brudny. Najlepiej robić do codziennie. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy na urządzeniu osadza się więcej kurzu i niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Oczywiście zabrudzenia i niewidoczne bakterie, które pojawiają się na pilocie są także uzależnione od nas samych. Możesz je ograniczyć często myjąc ręce i unikając podjadania podczas przełączania kanałów.

Jak wyczyścić pilota do telewizora płynem do płukania ust?

Płyn do płukania ust może posłużyć nie tylko do higieny jamy ustanej ale także do wyczyszczenia pilota do telewizora. Ma działanie oczyszczające, antybakteryjne i odkażające dlatego dzięki niemu pozbędziesz się nie tylko niewidocznych drobnoustrojów ale także kurzu. Ważne jednak, żeby był to płyn z alkoholem i bez cukru. Sprawdź, jak wyczyścić pilota do telewizora przy użyciu płynu do płukania ust.

Czyszczenie pilota do telewizora krok po kroku

Zanim zaczniesz czyszczenie pilota wyjmij z niego baterie. Następnie sięgnij po patyczek kosmetyczny, zanurz go w płynie do płukania ust i odsącz palcami tak, aby wilgoć nie dostała się do wnętrza pilota. Za pomocą patyczka wyczyść dokładnie przestrzenie pomiędzy przyciskami. W razie potrzeby użyj kolejnego. Jeśli bród dostał się w szczeliny pomiędzy przyciskami wykorzystaj wykałaczkę, by się go pozbyć ( usuwaj ku górze). Następnie zamocz w płynie skrawek ściereczki z mikrofibry i dokładnie odsącz. Przetrzyj całą powierzchnię pilota i pozostaw do wyschnięcia, przed włożeniem baterii.

ZOBACZ TEŻ: Soda oczyszczona w ogrodzie. Mega skuteczny sposób na mączniaka

Sonda
Jak często czyścisz pilota do telewizora?
Tańczące z promocjami 11.08.22
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE