Kalendarz świąt 2023. Dni wolne od pracy wykorzystaj na city break. Gdzie i kiedy pojechać na długi weekend?

i

Autor: Shutterstock Kalendarz świąt 2023. Dni wolne od pracy wykorzystaj na city break. Gdzie i kiedy pojechać na długi weekend?

Święta 2023

Jak wziąć urlop w 2023? Dni wolne od pracy wykorzystaj na city breaki. Gdzie i kiedy pojechać na długi weekend?

2023-01-04 14:02

Kalendarz świąt na 2023 rok wygląda bardzo korzystnie dla tych, którzy planują wykorzystać dni wolne od pracy na szybki city break. W tym roku będzie ich aż 13. Sprawdź, kiedy wypadają długie weekendy, jak planować urlop i które kierunki warto wybrać na wypoczynek.

Kalendarz świąt 2023. Dni wolne od pracy

W 2023 roku będzie aż 13 dni wolnych od pracy. Czekają nas też cztery długie weekendy. Pierwszy już na początku roku. Kalendarz świąt na 2023 rok rozpoczyna jak zawsze 1 stycznia czyli Nowy Rok. Niestety wypada w niedzielę, a więc nie przysługuje nam w zamian dzień wolny w innym terminie. Kolejne święto rozpoczyna długi weekend. 6 stycznia - Święto Trzech Króli wypada w piątek. Kiedy są kolejne wolne dni?

 • 9 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
 • 10 kwietnia (poniedziałek) - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja (poniedziałek) - Święto Pracy
 • 3 maja (środa) - Święto Konstytucji 3 maja
 • 28 maja (niedziela) - Zielone Świątki
 • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
 • 15 sierpnia (wtorek) - Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, Święto Wojska Polskiego
 • 1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych
 • 11 listopada (sobota) - Święto Niepodległości
 • 25 grudnia (poniedziałek) - pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia
 • 26 grudnia (wtorek) - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

ZOBACZ TEŻ: Wielki Post 2023. Kiedy jest Wielkanoc i Niedziela Palmowa?

Długie weekendy 2023. Jak planować urlop i dokąd pojechać?

Jak pisaliśmy wyżej w 2023 roku oprócz świąt czekają nas cztery długie weekendy, które można wykorzystać na podróż. Pierwszy już w styczniu. 6 stycznia (Święto Trzech Króli) wypada w piątek więc mamy 4 dni na zagospodarowanie. Można wyskoczyć na narty albo wybrać miejską turystkę i zwiedzić jedną z europejskich stolic. W styczniu w Berlinie lub Brukseli czuć jeszcze świąteczna atmosferę, działają niektóre jarmarki a bilety lotnicze można upolować już od 100 zł za osobę. Alternatywą jest podróż samochodem lub pociągiem. Kolejny długi weekend to 29 kwietnia – 3 maja. Jeśli weźmiemy urlop 2 maja, możemy wydłużyć majówkę do pięciu dni, do dziewięciu, jeśli weźmiemy urlop także 4 i 5 maja (czwartek i piątek). A to daje nam już pole do popisu. Majówka jest najpopularniejszym długim weekendem w kalendarzu Polaków. W tym czasie w kraju odbywa się wiele imprez, pięknie wyglądają górskie szczyty i podlaskie wsie, jednak jeśli chcemy wyskoczyć w cieplejsze miejsca, warto wcześniej upolować bilety np. na Maderę. Wyspa wiecznej wiosny wygląda wtedy obłędnie a turystów jest znacznie mniej. Kolejny długi weekend w czerwcu. Boże Ciało wypada 8 czerwca zatem urlop w piątek, 9 czerwca, zapewnia nam cztery dni wolne, które możemy wykorzystać na podróż. To idealny czas by wyskoczyć do Paryża lub Barcelony. Ostatni długi weekend wypada w sierpniu. Jeśli weźmiemy urlop 14 sierpnia dzięki wolnemu 15 sierpnia mamy kolejne cztery dni na city break. Warto wtedy odwiedzić włoski Neapol, by u podnóży Wezuwiusza skosztować pizzy i zwiedzić Pompeje.

Sonda
Zamierzasz wyjechać za granicę, w któryś z długich weekendów w 2023 roku?
Tańczące z promocjami 29.12.2022
Nasi Partnerzy polecają