Jak zadbać o swój sen? Sposoby na spokojnie zasypianie

2022-01-13 14:45

Dbanie o higienę swojego snu, jest jednym z czynników zadbania o swój dobrostan psychiczny i fizyczny. Priorytetami, pomagającymi w dbaniu o dobry sen, jest przede wszystkim aktywny i zdrowy tryb życia. Postarajmy się dostosować do siebie również inne czynniki, a zyskamy pewność spokojnego zasypiania. Jakie to czynniki? Jak zadbać o swój sen?

Przede wszystkim postaraj się o to, aby aktywności w Twoim dniu były zróżnicowane. Poza pracą i aktywnościami umysłowymi staraj się regularnie o podejmowanie aktywności fizycznych. Nie musi być to zawsze intensywny trening na siłowni – wystarczy zwykły spacer po parku. Aktywności takie pozwolą zmęczyć Twój organizm i oczyścić umysł.

Przed położeniem się do łóżka unikaj wieczornego objadania się – zjedz ostatnie danie około 2/3 godziny przed snem. Ponadto warto odciąć się od urządzeń elektronicznych przed samym zasypianiem.

Postaraj się zrelaksować przed położeniem się spać. Pomoże Ci to uniknąć gonitwy myśli i stresów związanych z oczekiwanymi wydarzeniami życiowymi. Spokojny klimat przyczyni się do szybszego zapadnięcia w dobry sen.

Przygotowując się do snu postaraj się zadbać o to, aby w każdym aspekcie było Ci wygodnie i komfortowo. Zadbaj o odpowiednią pościel, temperaturę i naświetlenie w pomieszczeniu sypialnianym. Zadbanie o takie szczegóły zapewni Ci spokojny sen.

Sonda
O której godzinie kładziesz się spać?
The Voice Senior: Przed laty „dostał kosza” od Maryli Rodowicz. Po 47 latach artystka spełniła jego prośbę.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE