Jakie są skuteczne LEKI NA HEMOROIDY (BEZ RECEPTY)?

2015-07-16 17:15

Masz hemoroidy? Hemoroidy da się wyleczyć! Kup leki na hemoroidy, które dostępne są bez recepty. We wczesnym okresie choroby często wystarczą czopki przeciwzapalne i kremy - większość z nich jest dostępna w aptekach. Zobacz, które leki możesz wykupić nie odwiedzając lekarza?

Hemoroidy - jak się pozbyć, jakimi sposobami?

Hemoroidy (żylaki odbytu, guzki krwawnicze) to skupiska żył w najniższej części odbytu. Gdy żyły zaczynają się rozszerzać możemy odczuwać duży dyskomfort, ból, świąd a nawet krwawienie. Zapobieganie i leczenie hemoroidów - SPRAWDŹ.

Dostępne leki bez recepty na hemoroidy to głównie kremy znieczulające, maści i czopki. Ich działanie polega na łagodzeniu bólu, podrażnienia i swędzenia. Jednak te, które zawierają hydrokortyzon nie należy stosować dłużej niż tydzień. W aptekach, oprócz czopków, kremów i maści, dostępne są chuteczki z roztworem oczaru wirginijskiego, które przynoszą ulgę.

Leki na hemoroidy bez recepty

 • Posterisan maść i czopki - lek, który uśmierza ból, zmniejsza objawy świądu i pieczenia. Wzmacnia siły obronne i pobudza układ immunologiczny.

 • Procto Glyvenol krem lub Procto Glyvenol czopki - lek w postaci kremu lub czopków. Przeznaczony do leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. Działa miejscowo przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pomaga także zmniejszyć objawy świądu i pieczenia.

 • Heparinum - lek działa miejscowo przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Łagodzi ból. Stosowany min. przy zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych (hemoroidów).

 • Hemorol - lek w postaci czopków. Zawiera składniki ściągające i rozkurczowe. Czopki powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy.

 • Hemorectal - lek w postaci czopków. Przyspiesza proces gojenia się hemoroidów, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Dzięki zasadowemu galusanowi bizmutowemu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej.

 • Apirectum - lek w postaci czopków propolisowych z kwasem hialuronowym. Tworzy warstwę, która stanowi zabezpieczenie błon śluzowych oraz wytwarza środowisko sprzyjające aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i przeciwzapalnych.

 • Posterisan - lek w postaci maści. Stymuluje układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega rozwojowi flory patogennej i stanowi aseptyczną barierę, dzięki, któremu zmiany szybciej się goją.

 • Avenoc -  lek w postaci czopków działa miejscowo znieczulająco, ściągająco, łagodnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

 • Ruskorex - lek o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, uszczelniającym naczynia krwionośne oraz znieczulającym.

 • Procto Hemolan - czopki na hemoroidy zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawiające napięcie ściany naczyniowej, zmniejszające też stan zapalny towarzyszący hemoroidom.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Podział leków na hemoroidy

 1. Leki miejscowo znieczulające np. Procto-hemolan

 2. Leki przeciwzapalne np. Protecto-Glyventol

 3. Leki zawierające półsyntetyczną pochodną rutozydu np. Troxeratio

 4. Leki pochodzenia roślinnego np. Hemocal

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE