Jakie są skuteczne LEKI NA HEMOROIDY (BEZ RECEPTY)?

2015-07-16 17:15

Masz hemoroidy? Hemoroidy da się wyleczyć! Kup leki na hemoroidy, które dostępne są bez recepty. We wczesnym okresie choroby często wystarczą czopki przeciwzapalne i kremy - większość z nich jest dostępna w aptekach. Zobacz, które leki możesz wykupić nie odwiedzając lekarza?

Hemoroidy - jak się pozbyć, jakimi sposobami?

Hemoroidy (żylaki odbytu, guzki krwawnicze) to skupiska żył w najniższej części odbytu. Gdy żyły zaczynają się rozszerzać możemy odczuwać duży dyskomfort, ból, świąd a nawet krwawienie. Zapobieganie i leczenie hemoroidów - SPRAWDŹ.

Dostępne leki bez recepty na hemoroidy to głównie kremy znieczulające, maści i czopki. Ich działanie polega na łagodzeniu bólu, podrażnienia i swędzenia. Jednak te, które zawierają hydrokortyzon nie należy stosować dłużej niż tydzień. W aptekach, oprócz czopków, kremów i maści, dostępne są chuteczki z roztworem oczaru wirginijskiego, które przynoszą ulgę.

Leki na hemoroidy bez recepty

 • Posterisan maść i czopki - lek, który uśmierza ból, zmniejsza objawy świądu i pieczenia. Wzmacnia siły obronne i pobudza układ immunologiczny.

 • Procto Glyvenol krem lub Procto Glyvenol czopki - lek w postaci kremu lub czopków. Przeznaczony do leczenia wewnętrznych i zewnętrznych hemoroidów. Działa miejscowo przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Pomaga także zmniejszyć objawy świądu i pieczenia.

 • Heparinum - lek działa miejscowo przeciwzakrzepowo i przeciwzapalnie. Łagodzi ból. Stosowany min. przy zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych (hemoroidów).

 • Hemorol - lek w postaci czopków. Zawiera składniki ściągające i rozkurczowe. Czopki powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy.

 • Hemorectal - lek w postaci czopków. Przyspiesza proces gojenia się hemoroidów, likwiduje stany zapalne oraz związane z tym ból i świąd. Dzięki zasadowemu galusanowi bizmutowemu tworzy nierozpuszczalną warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej.

 • Apirectum - lek w postaci czopków propolisowych z kwasem hialuronowym. Tworzy warstwę, która stanowi zabezpieczenie błon śluzowych oraz wytwarza środowisko sprzyjające aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i przeciwzapalnych.

 • Posterisan - lek w postaci maści. Stymuluje układ odpornościowy i uszczelnia naczynia krwionośne. Ma właściwości przeciwzapalne, zapobiega rozwojowi flory patogennej i stanowi aseptyczną barierę, dzięki, któremu zmiany szybciej się goją.

 • Avenoc -  lek w postaci czopków działa miejscowo znieczulająco, ściągająco, łagodnie przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

 • Ruskorex - lek o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, uszczelniającym naczynia krwionośne oraz znieczulającym.

 • Procto Hemolan - czopki na hemoroidy zmniejszające przepuszczalność naczyń krwionośnych i poprawiające napięcie ściany naczyniowej, zmniejszające też stan zapalny towarzyszący hemoroidom.

UWAGA! Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Podział leków na hemoroidy

 1. Leki miejscowo znieczulające np. Procto-hemolan

 2. Leki przeciwzapalne np. Protecto-Glyventol

 3. Leki zawierające półsyntetyczną pochodną rutozydu np. Troxeratio

 4. Leki pochodzenia roślinnego np. Hemocal