Jedna szklanka tego napoju wystarczy, aby wygonić kreta z ogrodu. Zniknie raz na zawsze i prędko nie wróci. Sposób na kreta w ogrodzie

i

Autor: Shutterstock (2)

Ogród na wiosnę

Już teraz wlewam 1 szklankę do kopca i w mig pozbywam się kreta z ogrodu. Szkodnik prędko nie wróci. Sposób na kreta w ogrodzie

2024-02-29 16:01

Wraz z nadejściem ciepłych dni wiele z nas zastanawia się, jak pozbyć się kreta z ogrodu. Szkodnik nie tylko psuje wygląd naszego ogrodu, ale też utrudnia wszelkie uprawy na jego terenie. Sposobów na kreta w ogrodzie jest kilka, a jeden z nich jest skuteczny,a do tego ekologiczny. Jedna szklanka tego napoju wystarczy, aby wygonić kreta z ogrodu. Najlepiej robić to wczesną wiosną.

Jedna szklanka tego napoju wystarczy, aby wygonić kreta z ogrodu. Zrób to wczesną wiosną

Choć krety to stworzenia, które wyglądają słodko i niewinnie, to w rzeczywistości potrafią wyrządzić sporo szkód na działce. Już pomijając fakt wystających kopców i zniszczonego trawnika, krety przekopując się pod ziemią, uszkadzają korzenie roślin, które w efekcie obumierają. Nie dziwi zatem fakt, że wielu posiadaczy działki zastanawia się, jak pozbyć się kreta z ogrodu. Oczywiście z racji na fakt, że są to zwierzęta objęte ochroną, zdecydowanie powinniśmy wybierać humanitarne sposoby na kreta. I tu z pomocą przychodzi domowy odstraszacz na krety. Nie każdy wie, że te szkodniki wręcz nie znoszą aromatu maślanki i serwatki, które wystarczy połączyć w proporcji 1:3 i wlać do każdego kopca. Charakterystyczny kwaśny zapach powstały w wyniku fermentacji sprawi, że krety będą uciekać jak najdalej od niego.

Domowe sposoby na kreta w ogrodzie

Istnieje jeszcze kilka domowych sposobów na kreta w ogrodzie. Ten szkodnik ma czuły węch i nie znosi intensywnych zapachów. Dlatego dobrze jest wrzucić do kopca rozgniecioną główkę czosnku i cytrynę. Zaleca się również, aby wbić do ziemi długi patyk i umieścić na nim pustą metalową puszkę.

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki