Kwiaty, które kwitną całe lato. Posadź w czerwcu i ciesz się pięknym zapachem

i

Autor: Ben Kerckx/Pixabay Kwiaty, które kwitną całe lato. Posadź w czerwcu i ciesz się pięknym zapachem

Piękny ogród i taras

Te kwiaty kwitną całe lato. Które rośliny posadzić w czerwcu, żeby cieszyć się ogordem aż do jesieni?

Czerwiec, wszystko kwitnie wkoło, więc nic dziwnego, że wiele osób szuka roślin, którymi można udekorować balkon, taras lub ogródek. Wybierając kwiaty warto postawić na takie, które kwitną przez całe lato, a czasami cieczą nasze oko i nos nawet jesienią. Które kwiaty warto posadzić w czerwcu?

W czerwcu często uzupełniamy nasze ogrody, balkony i parapety w rośliny, które będą kwitły przez całe lato. Wybierając kwiaty zwracamy uwagę na łatwą pielęgnację, wygląd ale i trwałość. Jeśli chcemy posadzić je w czerwcu i cieszyć się kwiatami o obłędnym zapachu aż do jesieni, warto postawić na gotowe sadzonki. Wśród roślin, które kwitną w trakcie wakacji znajdziemy zarówno krzewy, byliny jak i drzewa. Które wybrać?

Kwiaty, które kwitną całe lato. Posadź w czerwcu i ciesz się pięknym zapachem

W czerwcu sadzimy wiele kwiatów z gotowych, często już kwitnących sadzonek. Jedną z niezawodnych roślin, które sprawdzą się zarówno na balkonie jak i w ogrodzie są goździki. Wspaniale pachną, mają mnóstwo odmian i kolorów, a odpowiednio pielęgnowane kwitną nawet do później jesieni. Jak podlewać goździki? Co zrobić, by goździki kwitły, jak szalone? Sprawdź tutaj, jak podlewać i pielęgnować goździki w doniczkach i w ogrodzie.

ZOBACZ TEŻ: Domowy oprysk na ogórki i pomidory. Bajecznie prosty i tani w przygotowaniu. Warzywa będą zdrowe a plony obfite. Patent ekologicznych hodowców, który zawsze się sprawdza

hortensje

i

Autor: pexels.com

Hortensja. Kwiat, który kwitnie przez całe lato

Hortensja to kolejny z kwiatów, który kwitnie przez całe lato. Jeśli myślimy o udekorowaniu balkonu lub ogrodu mniejszym lub większym krzewem, możemy kupić wybrany kolor w sklepie ogrodniczym a nawet markecie i posadzić w czerwcu, w ogrodzie lub ustawić doniczkę na balkonie. Hortensje kwitną niezwykle okazale i przyciągają wzrok z daleka. Co ciekawe, niezależnie od początkowego koloru kwiatów, jesienią wszystkie przyjmują bordową barwę. Ważne by pamiętać, że hortensje dobrze rosną w miejscach wilgotnych i cienistych.

ZOBACZ TEŻ: Kwiaty na balkon. Nie tylko lawenda wąskolistna. Oto 10 zachwycających roślin, które obłędnie wyglądają i cudownie pachną

Floksy

i

Autor: Ulrike Leone/Pixabay

Kwiaty, które kwitną całe lato. Floksy

Floksy wielu osobom mogą kojarzyć się z babcinym ogródkiem. Warto posadzić je w ogrodzie lub na balkonie nie tylko przez sentyment. Floksy kwitną przez całe lato, są długowieczne i łatwe w pielęgnacji. Kwiaty pięknie wyglądają i przyjmą się zarówno w zacienionym, jak i słonczym miejscu. Dodatkowym atutem jest ich zapach i możliwość wyboru spośród około setki odmian.

Kwiaty na balkon. Jakie wybrać? Sprawdź w galerii poniżej

Świętokrzyskie. Festiwal kolorów na dachu Galerii Korona w Kielcach

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?
Listen on Spreaker.