Dom i ogród

Kwiaty, które kwitną zimą w domu oraz na dworze. Zobacz zdjęcia i sprawdź, co kwitnie w styczniu, lutym i marcu

2023-01-24 14:33

Zimowy ogród nie musi być nudny. W styczniu, lutym i marcu kwitnie wiele kwiatów, które sprawiają, że świat staje się piękniejszy. Zdjęcia kwiatów, które kwitną zimą zachwycają kolorami. Różowe, żółte oraz białe pąki w ogrodzie i w domu dają nadzieję na cieplejsze dni i pomagają przetrwać do wiosny. Sprawdź, które kwiaty kwitną zima w domu i w ogrodzie.

Choć to wydaje się niemożliwe, to jednak wiele kwiatów kwitnie właśnie zimą. Barwne rośliny w odcieniach różu, żółci czy bieli możemy obserwować nie tylko na parapetach naszych domów ale i na dworze. W ogrodzie także możemy posadzić rośliny, które kwitną zimą i cieszą nasze oczy aż do wiosny.

Kwiaty, które kwitną zimą – zdjęcia. Co rozkwita w ogrodzie styczniu, lutym i marcu?

Kwiaty kwitnące zimą na dworze stanowią całkiem pokaźną grupę roślin. Jeśli chcemy cieszyć się kolorami w naszym ogrodzie warto posadzić takie kwiaty, którym mrozy niestraszne. Zimą pięknie kwitnie ciemiernik. Różowe płatki przebijające się przez śnieg wyglądają naprawdę uroczo. Jego biała odmiana zakwita już w grudniu. Niektóre gatunki cieszą nasze oczy przez całą zimę a nawet wiosnę. Sprawdź w galerii poniżej jakie jeszcze kwiaty kwitną zimą w ogrodzie i nie tylko.

ZOBACZ TEŻ: Rośliny doniczkowe do ciemnych pomieszczeń. Ulubiony Ogrodnik zdradza top 5 kwiatów do cienia, dzięki którym zmienisz dom w dżunglę

Kwiaty doniczkowe, które kwitną zimą. Piękne rośliny, które rozjaśnią szare dni

Lista roślin doniczkowych, które kwitną zima jest spora. Jeśli chcesz ozdobić mieszkanie barwnymi kwiatami sięgnij np. po kaktus bożego narodzenia czyli grudnik. Jak sama nazwa wskazuje roślina obsypuje się kwiatami właśnie w okolicach grudniowych świąt, ale nie tylko. Bywa, że zakwita także na wiosnę. Innym kwiatem, który ubarwi parapet będzie cyklamen perski, dostępny w rożnych barwach od bieli po czerwień. Kolejny, okazały kwiat doniczkowy, który często kwitnie zimą to amarylis. Nie wolno zapominać także o storczykach i gwieździe betlejemskiej.

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?
Kwiaty na Walentynki: co znaczą kolory kwiatów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają