Kwiaty, których lepiej nie dawać na ślub. Przynoszą pecha nowożeńcom

i

Autor: Natashha04/Pixabay Kwiaty, których lepiej nie dawać na ślub. Przynoszą pecha nowożeńcom

Kwiaty, których lepiej nie dawać na ślub. Przynoszą pecha nowożeńcom

2022-07-11 15:42

Jakie kwiaty wybrać na ślub? To pytanie, które nurtuje nie tylko pannę młodą ale i gości. W przypadku kwiatów na ślub znaczenie ma nie tylko ich wygląd ale i symbolika. Według przesądów niektóre kwiaty przynoszą pecha, dlatego lepiej unikać ich w ślubnych wiązankach oraz bukietach, które wręczamy nowożeńcom. Sprawdź, które kwiaty przynoszą pecha.

Kwiaty na ślub to wciąż najpopularniejszy dodatek do prezentu. Jednak jeśli jesteśmy przesądni warto wziąć pod uwagę, że niektóre rośliny, choć są piękne, to przynoszą pecha. Wybierając kompozycje do ślubnej wiązanki, którą wręczymy parze młodej warto poznać ich zacznie. Których kwiatów lepiej nie dawać na ślubie?

ZOBACZ TEŻ: Ciekawe miejsca w Polsce. Miejsca idealne na weekend, do których dojedziesz i wrócisz za 39 zł!

Kwiaty, których lepiej nie dawać na ślub. Przynoszą pecha nowożeńcom

Kwiaty, które przynoszą pecha parze młodej to m.in. piękne kalie. Wokół nich od zawsze krąży wiele legend oraz przesądów. Kalie często są nazywane kwiatami śmierci. Wszystko ze względu na to, że podobnie jak lilie w wielu krajach zdobiły groby oraz wieńce pogrzebowe. Jednak jeszcze na początku dwudziestego wieku stanowiły bardzo pożądany element bukietów ślubnych. Według niektórych przesądów pomagały stworzyć silną więź między małżonkami. Ci, którzy uważają kalie za kwiaty śmierci, twierdzą zaś, że nie powinno się ich wręczać parze młodej, bo zabiją miłość. Chcąc uniknąć jakichkolwiek dwuznaczności lepiej unikać kalii w bukiecie dla nowożeńców.

NIE PRZEGAP: Te kwiaty przynoszą pecha - lepiej nie mieć ich w domu. Dopasuj rośliny do swojego charakteru

Kwiaty, które przynoszą pecha nowożeńcom - tulipany

Tulipany, to kolejne kwiaty, które według przesądów przynoszą pecha nowożeńcom. W bukietach ślubnych oraz wiązankach dla państwa młodych lepiej unikać żółtych kwiatów, które są symbolem zazdrości oraz beznadziejnej miłości. Ogólnie tulipany we wszystkich kolorach odczytywane są również jako symbol obojętności, dlatego jeśli państwo młodzi są przesądni mogą odczytać taką wiązankę jako złą wróżbę.

CZYTAJ TEŻ: Jak spakować się na urlop? Przydatna lista rzeczy, które warto zabrać na wakacje

Kwiaty, które przynoszą pecha nowożeńcom

Kwiaty, których powinniśmy unikać w bukietach ślubnych oraz tych, które sami wręczamy na ślub, to także cyklameny - w języku kwiatów symbolizują rozstanie. Pecha nowożeńcom mogą przynieść także hiacynty. Często są odczytane jako wyraz zazdrości, która zniszczy małżonków. Warto też odpuścić bukiety z bzem - uważa się, że zerwane pachnące gałązki przynoszą nieszczęście niezależnie od koloru kwiatów.

Kwiaty na balkon. ZOBACZ W GALERII 10 najlepszych roślin, które ozdobią taras

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

QUIZ. Masz pecha czy szczęście?

Pytanie 1 z 10
Drogę przebiega Ci czarny kot, co robisz?
Tańczące z promocjami 6.07.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE