Sposób na mycie okien

i

Autor: Shutterstock

Czyste okna

Łebski patent na mycie okien bez smug. Tego nie powiedzą Ci w sklepie. Ten trik to pewniak. Z tego triku korzystają profesjonaliści

2023-08-17 14:30

Mycie okien to w wielu polskich domach całodniowy rytuał. Szorowanie ram, doczyszczanie szyb i walka z pojawiąjącymi się smugami oraz zaciekami. To wcale nie musi tak wyglądać i wcale nie musisz kupować drogich detergentów oraz specjalistycznych urządzeń do mycia szyb. Przyda się to, co masz w domu. W ten sposób umyjesz okna o wiele szybciej, a na szybach nie będą powstawać zacieki i smugi.

Genialny sposób na mycie okien bez smug. To sekret profesjonalistów 

Mycie okien wcale nie musi być żmudną katorgą. Wystarczy kilka prostych zasad, a stanie się to o wiele szybsze i przyjemniejsze. Planujesz umyć okna? Sprawdź, jak to robią profesjonaliści. Na początku zadbaj o prawidłową kolejność. Nigdy nie zaczynaj od mycia szyb. Na początku przemyj framugi i ramy okienne. Nie myj okien w bardzo ciepłe i słoneczne dni. W ten sposób płyn na szybach będzie wysychał o wiele szybciej i powstawać będą zacieki. Profesjonaliści, którzy zajmują się myciem okien wieżowców rekomendują również korzystanie z gumowej myjki, którą ściągamy nadmiar wody z szyby.

Zobacz również: Oszczędzaj prąd latem Tych urządzeń nigdy nie odłączaj od prądu. Zamiast oszczędzić - zapłacisz. Lista sprzętów

Tajemniczy składnik, które sprawi, że Twoje okna zalśnią

Jednym z genialnych trików na lśniące szyby jest gliceryna. Dzięki niej na oknach nie będzie osadzał się kurz oraz inne zanieczyszczenia. Gliceryna wytworzy swego rodzaju filtr ochronny. Dodaj łyżeczkę gliceryny do płynu do szyb. Jeżeli nie masz pod ręką gliceryny możesz wykorzystać nabłyszczacz do zmywarki. Ma on podobne działanie, a zawarty w nim alkohol skutecznie domyje szyby. 

Sonda
Czy do mycia okien stosujesz ocet lub inne domowe triki?
Wielka bomba i wielka ewakuacja w Lublinie.