Jak przechowywać koperek, by był długo świeży?

i

Autor: Shutterstock

Pachnący ogród

Koperek możesz posadzić nawet we wrześniu. Nie zapomnij o ważnej wskazówce od ogrodników, a koperek z pewnością wzejdzie

2023-08-11 13:42

Koperek, czyli młode pędy kopru ogrodowego to jedna z najprostszych roślin w uprawie. Możesz go sadzić nawet jesienią, a tak wzejdzie. Sprawdź, jak siać koperek i co zrobić, by cieszyć się jego pysznym smakiem. Proste porady uprawy koperku.

Jak uprawiać koperek? Ważne porady

Dobra wiadomość dla spóźnialskich jest taka, że koperek można siać nawet do września. Niektórzy, przy dobrej pogodzie, sieją go nawet w listopadzie. Możesz uprawiać go zarówno w ogrodzie lub na działce oraz w skrzynce w doniczce. Najczęściej do sadzenia koperku wykorzystuje się pędy kopru ogrodowego. Koperek najczęściej sadzi się od kwietnia do czerwca, ale jeżeli warunki atmosferyczne sprzyjają to z powodzeniem możesz zdecydować się na wysiew także jesienią. Warto jednak mieć na uwadze, że koperek nie lubi gwałtownych zmian temperatury. Koperek wysiany jesienią zakiełkuje na wiosnę, Warto go sadzić w około 20/30 cm odstępach. Po zasianiu przykryj go cienką warstwą ziemi regularnie podlewaj. Jest to bardzo ważne, koperek nie lubi suszy, nawet krótkotrwałej. Najlepiej rośnie w przepuszczalnej i żyznej glebie o pH zbliżonym do obojętnego. Jednym z problemów w uprawie koperku są mszyce. Szkodniki pojawiają się bardzo często na sadzonka i bywają trudne do usunięcia. Tutaj przeczytaj o domowych opryskach na mszyce, która sprawdzą się podczas uprawy koperku. 

Sonda
Wolisz świeże czy suszone zioła?
Doda o nadchodzących koncertach. Będzie się działo!