Jak czyścić płytki balkonowe i tarasowe

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić płytki balkonowe i tarasowe

Porządki na wiosnę

Mieszam w proporcjach 1:3 i myję płytki balkonowe po zimie. Ten płyn usuwa nawet trudne zabrudzenia, a kafelki lśnią bez smug. Sposób na mycie płytek na balkonie

2024-03-01 14:34

Mycie płytek balkonowych czy tarasowych po zimie to nie lada wyzwanie. Kiedy przygotowujemy swoja balkon na cieplejsze dni i chcemy się pozbyć nie tylko kurzu, błota, ale też zaschniętych kwiatów z naszych kafelków, to warto wypróbować ten domowy płyn czyszczący, który z łatwością poradzi sobie z myciem płytek balkonowych. Wystarczy wymieszać 2 składniki, a kafelki będą lśnić bez smug.

Mieszam w proporcjach 1:3 i myję płytki balkonowe po zimie. Ten płyn usuwa nawet trudne zabrudzenia

Wiele osób wraz z nadejściem cieplejszych dni pragnie zadbać o swój taras i balkon. Oprócz uporządkowania znajdujących się na nim rzeczy, zakupie sadzonek, z których potem wyrosną bujne, kolorowe kwiaty, nie wolno zapomnieć o dokładnym wyczyszczeniu płytek na balkonie. Zwłaszcza jeśli przez całą zimę tego nie robiliśmy, to na podłodze na balkonie z pewnością znajduje się sporo kurzu, błota i zaschniętych liści czy kwiatów. Czym wyczyścić płytki balkonowe, aby wiosną były czyste i lśniące? Najpierw oczywiście starannie zamieć podłogę, aby pozbyć się z niej piasku, czy liści. Z kolei w myciu pomoże domowy płyn czyszczący, który przygotujesz z dwóch składników. Wymieszaj ocet z letnią wodą w proporcjach 1:3 i umyj tym płytki na balkonie lub tarasie. Ocet świetnie radzi sobie z nawet trudnymi zabrudzeniami, a do tego nabłyszcza kafelki.

Mycie fug na balkonie. Domowe sposoby

Oczywiście oprócz mycia płytek, nie wolno zapominać o ich spoinach. Po zimie z pewnością nie wyglądają one zbyt estetycznie. Czym wyczyścić fugi na balkonie? Przygotuj pastę z sody oczyszczonej, wody utlenionej i płynu do mycia naczyń. Wystarczy zmieszać 1/2 szklanki sody oczyszczonej, 1/4 szklanki wody utlenionej i 1 łyżkę płynu do naczyń. Pastę nałóż na spoiny, odczekaj 30 minut i wyszoruj fugi szczoteczką lub gąbką. Na koniec przetrzyj płytki wilgotną ścierką.

Pelargonie - królowe balkonów!

Quiz: K jak kwiaty. Arcytrudny test z wiedzy o kwiatach na K. 5 na 10 to już sukces

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kwitnie w maju i roztacza niesamowity zapach w lesie. Uwaga jest trująca. Ta roślina to:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki