Czyszczenie żółtych plam z deski sedesowej

i

Autor: Shutterstock Czyszczenie żółtych plam z deski sedesowej

Perfekcyjne porządki w domu

Misterny trik na pozbycie się żółtych plam z deski sedesowej. Kiedy to zrobisz będzie śnieżnobiała

2022-09-07 12:09

Jak wyczyścić żółte plamy z deski sedesowej? Zauważyłaś, Twoja deska sedesowa jest żółta od spodu i nie możesz jej doczyścić żadnym płynem? Niestety takie zabrudzenia sprawiają wrażenie, że nawet, gdy muszla jest starannie umyta, to i tak wygląda nieestetycznie. Na szczęście istnieje jeden naprawdę skuteczny sposób, który usunie żółte plamy z deski sedesowej.

Żółte plamy na spodzie deski sedesowej pojawiają się wskutek osadzania się na niej kamienia. Bywa też, że powstają, ponieważ nie dbaliśmy w odpowiedni sposób o jej czystość i deska odbarwia się od moczu. I niestety prawda jest taka, że nawet jeśli toaleta jest wyczyszczona detergentem, to żółte plamy na desce sedesowej sprawiają, że i tak wygląda na brudną. W sytuacji, gdy zauważysz, że na twojej desce w toalecie pojawiły się żółte plamy, to koniecznie usuń je tym domowym sposobem. Z kolei jeśli zabrudzenia są bardzo poważne i wynikają z wielotygodniowych zaniedbań, najlepiej jest po prostu użyć silnego środka wybielającego.

Domowy sposób na żółte plamy na desce sedesowej

Plamy na desce sedesowej spryskaj octem i obficie posyp je sodą oczyszczoną. Pozostaw na godzinę i wyszoruj ją szczotką. Jeśli zabrudzenia nadal będą widoczne, to ponownie przetrzyj je octem, a po upływie 20 minut dokładnie wypłucz wodą. Żółte plamy z deski sedesowej powinny zniknąć. W sytuacji, gdy zabrudzenia są trudne do usunięcia, możesz na nie nałożyć utleniacz fryzjerski o 9% stężeniu nadtlenku wodoru. Oczywiście tu zawsze stosuj rękawiczki ochronne. Nanieś utleniacz do włosów na deskę sedesową, zawiń ją szczelnie we folię spożywczą i wystaw na słońce na 6 godzin. Ten trik doskonale działa na wiele plastików, które mają żółte przebarwienia.

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany