Domowy nawóz do pomidorów. Babcia robiła go z suchego chleba

i

Autor: SHUTTERSTOCK Domowy nawóz do pomidorów. Babcia robiła go z suchego chleba

Piękny ogród i balkon

Najlepszy domowy nawóz, który sprawi, że Twoje sadzonki wystrzelą jak szalone. Zdrowa i pyszna przekąska sprawdzi się także w ogrodzie

2023-06-14 8:43

Wiosna i lato to doskonały czas na sadzenie i uprawianie warzyw oraz ziół. Stosujesz kupne mieszanki nawozów, by Twoje pomidor, ogórki lub truskawki rosły lepiej? Zanim pójdziesz do sklepu po kolejny nawóz to sprawdź przepis na domowy środek, który zadziała równie skutecznie. Gwarantujemy, że przestaniesz kupować kupne nawozy i zaczniesz sama je robić.

Domowy nawóz do sadzonek. Przyda Ci się smaczna przekąska

Jak przygotować domowy nawóz do sadzonek? Okazuje się, że nawóz do sadzonek wcale nie musi być kupny, a potrzebne składniki znajdziesz w swojej kuchni. Domowy nawóz do sadzonek sprawi, że będą one rosły szybciej i będą silniejsze. Do jego przygotowania potrzebujesz łupiny orzechów włoskich. Stanowią one rewelacyjny domowy nawóz. Łupiny orzechów włoskich bogata są w fosfor, potas, żelazo, cynk, mangan, wapń, magnez i miedź. Domowy nawóz z łupin z orzechów włoskich działa nieco wolniej od swoich kupnych odpowiedników ale jest równie skuteczny i co najważniejsze naturalny. Jak przygotować domowy nawóz z łupin orzechów włoskich?

Zobacz także: Zimna czy ciepła? Sprawdź, jaka woda będzie najlepsza do ogórków małosolnych. Prosty sposób na najpyszniejsze ogórki

Domowy nawóz do sadzonek z łupin orzecha włoskiego

Potrzebujesz garść łupin z orzechów włoskich oraz gorącą wodę. Zalej nią łupiny i pozostaw do namoczenia na kilka godzin. Tak przygotowaną mieszanką dodawaj do nasady sadzonek. Możesz to robić raz w tygodniu. Domowy nawóz z łupin orzechów włoskich dostarcz Twoim sadzonkom potrzebny składników i sprawi, że będą rosły silniejsze i mocniejsze. 

Sonda
Stosujesz domowe nawozy do kwiatów i warzyw?
10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie