Dziecko przed laptopem

i

Autor: Shutterstock

"Nie chcę, żeby moje dziecko było hejterem". Jak tego dokonać?

2022-07-13 15:38

Korzeni rozwoju hejtu możemy doszukiwać się w niedowartościowaniu ludzi, w czasie ich dzieciństwa. Nieodpowiednie wspieranie ich wieloaspektowego rozwoju może mieć negatywne skutki. Rodzic powinien nieustannie dbać o wspieranie swojej pociechy, co ustrzeże ją przed przykrymi konsekwencjami. Jak zatem prawidłowo wspierać swoje dziecko, aby nie stało się hejterem w życiu internetowym i poza nim?

Wspieranie dziecka to wyjątkowo trudne zadanie dla każdego rodzica. Należy trzymać się go każdego dnia. Podstawą jest tu udzielanie wsparcia emocjonalnego dziecku, ale również wpieranie jego rozwoju. Istnieją pewne wskazówki dotyczące tego, jak prawidłowo wspierać swoją pociechę. Odpowiednie działania w tym obszarze mogą bowiem sprawić, że Twoje dziecko nie stanie się hejterm, w życiu online lub offline.

Co robić, żeby dziecko nie stało się hejterem?

Podstawą jest tutaj rodzicielska miłość. Niezbędne jest, aby dziecko zawsze i wszędzie miało poczucie, że naprawdę je kochasz. W każdym momencie życiowym powinno ono również odczuwać szeroko pojęte wsparcie od osoby rodzica. W skrócie – bądź obok i kochaj.

Istotnym jest szanowanie wszystkich emocji i potrzeb Twojego dziecka. Jeśli chcesz, żeby ono było otwarte na innych ludzi, sama musisz potrafić tę otwartość okazać. Ponadto ważne jest wykazywanie empatii i tolerancji względem innych ludzi. Dzięki temu Twoje dziecko będzie szanowało i tolerowało różnorodność.

Aby dziecko nie było hejterem – sama nim nie bądź

W życiu codziennym zdarzyć Ci się może komentowanie tego, co robią inni ludzie bądź ocenianie ich zachowań. Unikaj takich zwrotów! Dziecko bardzo łatwo uczy się przez obserwację, więc sama postaraj się nie dawać mu przykładu jak być hejterem – czy to w Internecie czy poza nim.

Ucz swoje dziecko, jak nie być hejterem

Ważnym jest także, abyś swoje nauki dopasowywała do wieku pociechy. I tak w odpowiedni sposób ucz ją prawidłowego korzystania z Internetu. Jeśli do tych wszystkich kroków dodasz edukację w obrębie tego, jak każdy człowiek się różni i że to jest jak najbardziej normalne – możesz spodziewać się wychowawczego sukcesu! Takie działania wprowadzone w rutynę sprawią, że Twoje dziecko nie stanie się hejterem.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się hejtować kogoś w sieci?
M jak miłość. Tajemniczy czarny namiot w siedlisku! Tylko u nas: Katarzyna Cichopek zdradziła, co tam jest

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki