Aplikacja TikTok zagrożeniem?

i

Autor: unsplash.com

Niebezpieczne wyzwania w internecie

Nowy, niepokojący trend na TikToku. Dzieci uciekają z domu dla zabawy. Im głośniej będzie w mediach tym lepiej

2023-04-29 14:05

TikTok stał się najpopularniejszą platformą dla młodego pokolenia. Krótkie formaty wideo biją rekordy popularności. TikTok to również kopalnia dziwnych porad i niepokojących trendów. W ostatnich latach popularne były challenge na przyduszanie lub zjadanie łyżki cynamonu. Teraz na TikToku pojawił się kolejny rodzaj bardzo niebezpiecznej zabawy. Polega on na... ucieczce z domu na 48 godzin.

Dzieci uciekają z domu... dla zabawy. Niebezpieczny trend na TikToku

Wyzwania i challenge na TikToku od lat budzą kontrowersje i niepokój wśród rodziców i pedagogów. Niektóre tego typu zabawy są jedynie głupie, ale bywają i takie, co mogą skończyć się źle. Tak było między innymi w przypadki jedzenia cynamonu, które mogło skończyć się podrażnieniem gardła, kłopotami z oddychaniem czy nawet chemicznym zapaleniem płuc. Portal WP parenting.pl dotarł do kolejnego bardzo niebezpiecznego wyzwania, które pojawiło się wśród dzieci i nastolatków. Jedna z internautek opisała je na Facebooku. W poście o najbardziej niebezpiecznych zabawach z internecie Alina Drzewiecka na szczycie listy umieściła 48 hours challenge, nazywany też „Zniknij bez śladu”.

Zobacz także: Te imiona noszą wybitnie inteligentne dzieci. Są zdolne i zaradne, a do tego czarujące. Imiona dla dziewczynek 2023

Czym jest 48 hours challenge, czyli inaczej „Zniknij bez śladu”?

To niebezpieczny challenge na TikToku, który polega na... ucieczce z domu na 48 godzin. Co gorsza, dodatkowe punkty można zdobić za nadprogramowe "zabawy" podczas ucieczki. To między innymi popularność danego zaginięcia, czy liczba udostępnień o zaginięciu w mediach społecznościowych. - Najprościej rzecz ujmując wyzwanie polega na zniknięciu na 48h. Im sprawa będzie głośniejsza tym więcej punktów się zdobywa - napisała internautka na Facebooku. 

Sonda
Czy TikTok powinien zostać zakazany?
Operacja wyciągnięcia z żółwia haczyka wędkarskiego