Jak umyć ściany

i

Autor: Shutterstock Jak umyć ściany

Patenty na domowe sprzątanie

Odlotowy sposób na szybkie mycie ścian bez ścierania koloru. Wykorzystaj tę jedną rzecz, a ściany odzyskają swój kolor

2022-08-11 10:45

Mycie świeżo pomalowanych ścian może nastręczyć wielu problemów. Cieszy nas świeżo odmalowane wnętrze, niestety z biegiem czasu pojawiają się na nich różnego rodzaju zabrudzenia. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by ściany zaczęły się brudzić. Pojawiają się na nich mniej lub bardziej trudne od usunięcia przebarwienia. Niestety, czyszczenie ścian nie jest wcale prostym przedsięwzięciem, zwłaszcza, gdy chcemy umyć ścianę pomalowaną farbą zmywalną. Mydło czy też płyn do naczyń potrafią zetrzeć kolor albo uszkodzić strukturę ściany. Jak zatem (i czym) prawidłowo myć ściany, by zachować kolor?

Jak bezpiecznie umyć ściany? To prosty sposób, który nie zniszczy faktury ani koloru 

Brud i plamy na ścianach są wyjątkowo irytujące. Nie ma chyba nikogo, kogo nie zdenerwowałyby nieestetyczne plamy na świeżo pomalowanej ścianie. Problem jest tym poważniejszy gdy ma ścianach mamy kolorową farbę i jakiekolwiek ścieranie może skończyć się starciem koloru. Doświadczenie nam pokazuje, że ściany potrafią brudzić się w mgnieniu oka, zwłaszcza gdy w domu są dzieci lub zwierzęta. Plamy na ścianach powstają również na skutek nieostrożnego dotknięcia zabłoconymi butami, zabicia komara lub w postaci odcisków palców wokół kontaktów. Jak pozbyć się zabrudzeń ze ścian, by nie uszkodzić farby?

Jak czyścić ściany, i nie uszkodzić farby?

Przede wszystkim malując ściany wybieraj farby, które są odporne na ścierni je można je myć. Jeżeli zabrudzenia nie są zbyt duże spróbuj je delikatnie zmyć za pomocą ciepłej wody z dodatkiem delikatnego detergentu. 

Zmywanie plam ze ścian. Praktyczne wskazówki

Jeżeli zabrudzenia nie są świeże możesz wykorzystać specjalne mydło malarskie. Znajdziesz je w sklepach budowlanych i nie kosztuje ono wiele. Przed jego użyciem rozpuść je w ciepłej wodzi, a następnie przetrzyj ścianę. Po wszystkim przepłucz ją letnią woda. Pamiętaj, że mycie ścian po całości należy zaczynać od góry do dołu i zawsze po skończonym myciu przetrzyj je czystą wodą. 

Sonda
Jakie kolory ścian preferujesz?
Pojechali na wakacje i uratowali pieski Tosia i Leosia żyją dzięki małżonkom,którzy zabłądzili na rowerach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany