Sposób na przypalone żelazko

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Domowy sposób

Odlotowy trik na wyczyszczenie przypalonego żelazka. Nałóż to na stopę i wytrzyj. Żelazko będzie jak nowe

2022-10-30 6:54

Chcesz wiedzieć, jak wyczyścić przypalone żelazko? Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stopa żelazka przywarła do materiału i pozostał na niej przypalony ślad. Sposobów na wyczyszczenie przypalonego żelazka jest wiele, ale jeden z nich jest wyjątkowo skuteczny i szybko usunie zabrudzenie. Potrzebujesz do tego jedynie świeczki i gazety, a Twoje żelazko będzie jak nowe.

Domowy sposób na wyczyszczenie przypalonego żelazka

Chyba każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się przypalić żelazko. Bo tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi lub ustawienie zbyt wysokiej temperatury, aby do stopy przywarł przypalony materiał. Z pewnością jednym z najgorszych rozwiązań w tej sytuacji jest pocieranie rozgrzanej jeszcze stopy żelazka szorstką gąbką. Tak nie tylko nie usuniemy zabrudzenia, ale możemy porysować i uszkodzić stopę. Istnieje kilka skutecznych domowych sposobów na przypalone żelazko. Jednym z najpopularniejszych jest czyszczenie żelazka octem. Ten sposób jest bezpieczny dla żelazek teflonowych i ceramicznych. Wystarczy lekko nagrzaną stopę pocierać miękką ściereczką zwilżoną octem. W ostatnich miesiącach hitem okazał się trik z tabletką z paracetamolem. Jak wyczyścić żelazko tabletką przeciwbólową? Chwyć pęsetą tabletkę, rozgrzej żelazko, a następnie pocieraj tabletką zabrudzone miejsca.

Jak wyczyścić żelazko świecą i gazetą?

Ten sposób na wyczyszczenie przypalonego żelazka znany był naszym babciom. Wosk z białej świecy rozprawi się z przypalonym żelazkiem w kilka minut. Lekko nagrzaną taflę pocieraj świecą tak, by na stopie został wosk. Następnie wosk usuń miękką ściereczką. Rozgrzej żelazko i prasuj nim gazetę z szarego papieru. Szybko zauważysz, że wosk wraz z brudem zostaną na powierzchni papieru, a stopa żelazka będzie czysta jak nowa.

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Ocet - dlaczego warto zawsze mieć w domu butelkę octu? 12 praktycznych zastosowań octu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany