Ogrody, tarasy, balkony: przygotuj się na wiosnę!

2014-04-16 4:00

Ogród to nie tylko wizytówka domu. To przede wszystkim miejsce relaksu. Udany wypoczynek zapewnią ci wygodne meble ogrodowe - krzesła, ławki, leżaki czy huśtawki. Pomyśl też o dużym stole.

Meble ogrodowe mogą być w stylu nowoczesnym, autentycznym czy romantycznym. Drewniane, rattanowe, metalowe, plastikowe lub z tworzyw syntetycznych (np. technorattan), w różnych wzorach i kolorach.

Z naturalnych surowców

Najbardziej uniwersalne są meble drewniane. Stabilne i wygodne, doskonale komponują się z tarasem i ogrodem. Modnym rozwiązaniem są meble z drewna eucalyptus grandis. Te z egzotycznych gatunków drewna są szlachetne oraz odporne na warunki atmosferyczne. Na ich trwałość ma wpływ odpowiednia konserwacja i przechowywanie po sezonie w suchym miejscu.

Dużym powodzeniem cieszą się też meble plecione z naturalnych surowców, takich jak wiklina i rattan. Ich zaletą jest lekkość, co umożliwia swobodne przemieszczanie mebli. Rattan jednak nie przepada za obfitym deszczem. Możesz też wybrać meble z technorattanu. Są lekkie, trwałe i łatwe w czyszczeniu.

Z metalu i z plastiku

Popularne są meble metalowe. Są one niemal niezniszczalne, a dodatkowa impregnacja farbą antykorozyjną sprawi, że będą nam służyły przez wiele lat. Niektóre modele są składane, co ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie, lub sztaplowane (krzesła można składować, wkładając jedno w drugie), co zapewnia oszczędność miejsca przy przechowywaniu. Pamiętaj jednak o wygodnych poduszkach.

Stosunkowo niedrogie są meble wykonane z plastiku. Występują w różnych wzorach i kolorach. Ich zaletą jest to, że nie wymagają specjalnej konserwacji. Lepiej jednak wybrać meble droższe, które są z reguły trwalsze.

Wygoda też ważna

Twarde krzesłamożesz wyposażyć w poduszki. Z nimi będzie wygodniej i ładniej. Wybierz takie, które będą pasować do innych elementów wyposażenia. Zakup mebli ogrodowych to inwestycja na lata, warto więc ją przemyśleć. Jeśli nie posiadasz gotówki na swój wymarzony zestaw, skorzystaj z atrakcyjnych rat.

Jakie oświetlenie

Efektownym oraz ekologicznym rozwiązaniem są lampki solarne w formie słupków wbijanych w ziemię. Do świecenia wykorzystują energię słoneczną i same zapalają się o zmroku. Musisz je umieścić w takim miejscu, by były wystawione na działanie słońca min. 1-2 godziny w ciągu dnia. Ich zaletą jest to, że nie wymagają montowania instalacji elektrycznej, można je umieścić w dowolnym miejscu w ogrodzie, na tarasie lub balkonie.MO

Kupuj całość, płać po trochu

Zmiany w ogrodzie i na balkonie wiążą sie z wydatkami. Niektórych nie da sie uniknąć, z innych nie chcemy rezygnować. Teraz nie musimy, bo dzięki karcie kredytowej Visa Castorama zyskujemy możliwość rozłożenia płatności za nasze zakupy na wygodne raty. Za każdy pożyczony 1000 złotych na zakupy w Castoramie płacimy jedynie 7 zł kosztów miesięcznie*. Visa Castorama to międzynarodowa karta kredytowa akceptowana na całym świecie we wszystkich placówkach handlowych i usługowych oznaczonych logo Visa. Za pomocą karty kredytowej Visa Castorama można wypłacać gotówkę z każdego bankomatu oznaczonego symbolem Visa – zarówno w Polsce, jak i zagranicą oraz zapłacić za zakupy w Internecie.

Uwaga! WIĘCEJ INSPIRACJI I PORAD ZNAJDZIESZ W NOWYM BEZPŁATNYM KATALOGU CASTORAMY I NA CASTORAMA.PL

*Promocja „Raty za 0,7% miesięcznie na 10, 20 lub 30 miesięcy w karcie Visa Castorama” dotyczy karty kredytowej Visa Castorama i obowiązuje do 31.01.2015 r. W rozumieniu Ustawy o kredycie konsumenckim z dn. 12.05.2011 r. dla limitu kredytowego w wysokości 1700 zł (całkowita kwota kredytu), spłacanego w ramach Planu Spłat Ratalnych w 30 równych miesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych z oprocentowaniem nominalnym 15% (stopa stała), otwieranego w ramach umowy o kartę kredytowa Visa Castorama: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 16,50%, całkowita kwota do zapłaty wynosi 2056,50 zł, całkowity koszt kredytu wynosi 356,50 zł (uwzględnia odsetki: 356,50 zł oraz prowizje za otwarcie Planu Spłat Ratalnych: 0 zł), a kwota raty miesięcznej wynosi 68,55 zł. Standardowa opłata za wydanie karty wynosi 25 zł. Szczegółowe informacje o opłatach znajdują sie w „Tabeli opłat i prowizji dla karty kredytowej Visa Castorama”, dostępnej na www.credit-agricole.pl. Warunkiem skorzystania z promocji jest dokonanie jednorazowej płatności karta kredytowa Visa Castorama na kwotę minimum 400 zł. Promocja łączy sie z promocja „Karta kredytowa Visa Castorama gratis pod warunkiem dokonania 3 transakcji”. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminach promocji, dostępnych w Punktach Obsługi Klienta na terenie sklepów Castorama.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE