Oszaleli. Wszystkich Świętych 2021. Sprzedają znicze za 700 zł

2021-11-01 5:43
Znicz
Autor: GoranH / CC0 / pixabay.com

Początek listopada to czas kiedy celebrujemy zmarłych podczas Wszystkich Świętych. Niestety, pandemia koronawirusa nie odpuszcza i znowu dyskutowano się na temat ewentualnie zamknięcia cmentarz, w tym roku nie podjęto jednak tak drastycznych środków. Wiele osób chcąc uniknąć tłumów i wysokich cen w przycmentarnych sklepikach i straganach szukało kwiatów i zniczy przez internet. A tam ceny mogły zaskoczyć. Znicze i lampiony za ponad 1000 złotych? Proszę bardzo, tylko kogo na to stać?

Cmentarny luksus. Znicze za kilkaset złotych wprawiły nas w osłupienie

Początek listopada kojarzy nam się z czasem zadumy i pamięci o zmarłych. 1 listopada wypada Wszystkich Świętych, a Polacy w tym okresie tłumnie odwiedzają groby swoich bliskich i zapalają na nich znicze. Mają one swoją szczególną symbolikę w naszej tradycji. Światło pochodzące z palonego się znicza jest wyrazem wieczności, a także bliskości i pamięci o tych, którzy odeszli. Polacy coraz chętniej sięgają również po zakupy internetowe, na co z pewnością wpływ na pandemia koronawirusa. Nie dziwi zatem, że wiele osób poszukuje zniczy i lampionów właśnie online, a tam może czekać na nich niespodzianka. Poza klasycznymi światełkami w cenach, do których jesteśmy przyzwyczajeni, znajdziemy również znicze w cenach, które szokują. Luksus i glamour na grobie? Czemu nie, w sklepach online dostępnych jest wiele modeli lampionów nagrobnych, których ceny zaczynają się od 200 złotych. Szczytem drożyzny może okazać się zdobiony, złoty lampion z wazonem za 1 100 złotych. Zobacz naszą galerię i przekonaj się, ile mogą kosztować znicze. Powariowali? 

Sonda
Gdzie kupujesz znicze?
Wjechał do kanałku w Dolince Służewieckiej. Nie wie dlaczego to zrobił
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE