Podlewaj tym trawnik co 3 tygodnie. Będzie zielony i gęsty jak nigdy wcześniej

i

Autor: Shutterstock

Pielęgnacja trwanika

Podlewaj tym trawnik co 3 tygodnie. Będzie zielony i gęsty jak nigdy wcześniej. Domowy nawóz do trawy

2024-04-17 12:00

Zielony i gęsty trawnik to marzenie każdego posiadacza ogrodu. W dbaniu o trawnik kluczowe jest jego regularne nawożenie. To dzięki dostarczanym składnikom odżywczym jest on zielony i odporny na wszelkie choroby, czy szkodniki. Doskonale sprawdzi się ten domowy nawóz do trawy., Podlewaj mieszanką swój trawnik co 3 tygodnie, a już wkrótce będzie niczym dywan.

Podlewaj tym trawnik co 3 tygodnie. Będzie zielony i gęsty jak nigdy wcześniej

Posiadacze trawnika w ogrodzie na pewno znają ten problem, kiedy ich trawa zamiast cieszyć zielonym kolorem, zaczyna żółknąć usychać i przerzedzać. Wówczas zadajemy sobie pytanie, jak dbać o trawnik, aby się zazielenił i był gęsty? Tu oprócz podstawowych czynności w pielęgnacji trawy, jakich jak podlewanie i koszenie. Pierwsze koszenie należy przeprowadzić już w kwietniu. Wtedy skróć ją do długości około 3 cm. Uważaj również, aby nie kosić trawnika w samo południe. Jeśli chcesz, aby trawa zdrowo rosła i wciąż była zielona, potrzebuje niezbędnych pierwiastków. Dlatego należy dostarczyć jej potasu, żelaza, azotu, magnezu oraz fosforu. Warto przygotować domowy nawóz do trawy, dzięki któremu ta będzie zielona i gęsta jak nigdy wcześniej. Podlewaj nim podłoże co 3 tygodnie.

Domowy nawóz do trawy. Jak go przygotować?

Przygotowanie domowego nawozu do trawy jest naprawdę proste. W dużym pojemniku wymieszaj:

  • 1 butelkę wody mineralnej,
  • 1/2 szklanki płynu do mycia naczyń,
  • puszkę mocnego piwa,
  • 1/2 szklanki amoniaku,
  • 1/2 szklanki płynu do płukania ust,
  • 40-80 litrów wody.

Amoniak jest znakomitym źródłem azotu. W płynie do płukania ust jest alkohol, tak jak w piwie, który poradzi sobie z wieloma szkodnikami. Piwo dodatkowo odżywi i pobudzi wzrost trawy. Natomiast płyn do naczyń pozwoli rozprowadzić i przykleić się składnikom nawozu do trawy.

#MuratorOgroduje: Trawnik po zimie
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki