QUIZ o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

i

Autor: lauralatimer/Pixabay QUIZ o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Test, który Cię zaskoczy

QUIZ. Jesienne kwiaty. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

2022-09-28 5:01

Jesienne kwiaty potrafią ożywić każdą przestrzeń. Na balkonach, miejskich rabatach i w ogrodach malują piękny pejzaż, który rozjaśnia nawet szare, deszczowe dni. Fioletowe wrzosy, herbaciane róże, złociste chryzantemy i wiele innych sprawiają, że świat wokół jest piękniejszy. Niektóre z jesiennych kwiatów mają także właściwości lecznicze, zastosowanie kulinarne i kosmetyczne. Pojawiają się również w piosenkach. Myślisz, że wiesz wszystko o jesiennych kwiatach? Rozwiąż nasz trudny quiz o jesiennych kwiatach. Odpowiedzi na wszystkie pytania będą znali tylko prawdziwi znawcy i miłośnicy roślin.

Mimo, że za oknami coraz chłodniej, a dni stają się coraz krótsze to na rabatach, w ogrodach i przyulicznych skwerach nie brakuje kolorów. Wszystko za sprawą jesiennych kwiatów, które sprawiają, że oczekiwanie na nadejście zimy jest o wiele przyjemniejsze. Jednak pod hasłem jesienne kwiaty – kryją się nie tylko wrzosy i chryzantemy. To także róże, dalie czy astry z których można stworzyć dekoracje do domu lub mieszkania. Niektóre z jesiennych kwiatów mają lecznicze i kulinarne właściwości, o których doskonale wiedziały nasze babcie. A ty? Jak dobrze znasz jesienne kwiaty? Rozwiąż nasz QUIZ bezbłędnie i przyznaj sobie tytuł jesnieary lub jesieniarza roku.

Quiz o jesiennych kwiatach. Tak trudny, że nawet jesieniary polegną na 8. pytaniu

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czesław Niemen śpiewał, że „mimozami jesień się zaczyna”. W Polsce mimozą nazywamy….
"Baśniowy Ogród Świateł" w Bydgoszczy. Tłumy w parku Kochanowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają