Balkon

i

Autor: congerdesign/Pixabay

Rośliny odstraszające komary i meszki. Kwiaty, które warto wystawić na balkon i cieszyć się latem bez ukąszeń

2022-07-06 6:05

Komary i meszki skutecznie potrafią zepsuć wypoczynek na świeżym powietrzu, dlatego tam, gdzie się da, warto zasadzić rośliny, które je odstraszą. Zarówno na balkonie jak i w ogrodzie sprawdzą się popularne kwiaty i zioła bogate w olejki eteryczne, których nie lubią zarówno komary jak i meszki. Zamiast sięgać po środki chemiczne możesz posadzić rośliny, które nie tylko odstraszają owady ale także zdobią balkon i ogród. Podpowiadamy na które kwiaty i zioła postawić.

Rośliny, które odstraszają komary i meszki są naturalną alternatywą dla chemicznych preparatów. Kwiaty nie tylko lepiej pachną niż popularne repelenty ale są także bezpieczniejsze dla zdrowia. Dlatego jeśli chcesz w ekologiczny sposób pozbyć się bzyczącego problemu podczas wieczornego relaksu na balkonie lub w ogrodzie posadź rośliny i zioła, których nie lubią meszki oraz komary. Wiele z nich ma silne olejki eteryczne dzięki czemu uprzykrzające życie insekty trzymają się od nas z daleka.

ZOBACZ TEŻ: Polska na weekend. Fajne miejsca, do których dojedziesz i wrócisz za 39 zł!

Rośliny odstraszające komary i meszki. Kwiaty, które warto wystawić na balkon i cieszyć się latem bez ukąszeń

Jedną z najpopularniejszych roślin odstraszających komary, meszki a nawet ćmy jest komarzyca. Choć kwiat nie jest spektakularny, to listki komarzycy same w sobie stanowią ozdobę, a przy okazji zapach, który wydzielają chroni nas przed niechcianymi gośćmi. Kolejną rośliną, której nie lubią komary i meszki jest lawenda wąskolistna. Kwiat, który kwitnie całe lato nie tylko pięknie wygląda ale i wspaniale pachnie. Olejki eteryczne zawarte w lawendzie działają kojąco na człowieka i trzymają z daleka od nas komary i meszki. Razem z lawendą warto także posadzić kocimiętkę. Również kwitnie na fioletowo, odstrasza komary i meszki, jest łatwa w uprawie zarówno w doniczce na balkonie jaki w ogrodzie.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: Komarzyca ciemna. Kwiat, który odstrasza komary. Jak dbać o tę roślinę, by skutecznie chroniła przed owadami?

Rośliny odstraszające komary i meszki. Te zioła warto mieć na balkonie i w ogrodzie

Oprócz kwiatów, które odstraszają komary i meszki warto zaopatrzyć się także w zioła, których te owady nie lubią. Ustaw na balkonie doniczki z miętą, rozmarynem, melisą, tymiankiem, bazylią i koprem włoskim. Możesz także posadzić je w ogrodzie blisko miejsca, w którym najczęściej wypoczywasz. Olejki eteryczne zawarte w tych roślinach ochronią przed owadami, a same zioła przydadzą się do doprawienia potraw. Jeśli chcesz wzmocnić efekt odstraszający komary, zrób kadzidło z suchych liści laurowych.

NIE PRZEGAP: Wyjeżdżasz na kawację za granicę? To musisz wiedzieć

Rośliny pożerające komary i meszki. Kwiaty skuszą owady kolorem i zapachem

Mimo, że w większości rośliny odstraszające komary i meszki działają skutecznie, to od czasu do czasu pojedynczy niechciany gość i tak przedostanie się do mieszkania. Wtedy do akcji wkraczają owadożerne rośliny. Kwiaty są bardzo ładne i atrakcyjne nie tylko dla nas ale także dla komarów i meszek. Np. dzbanecznik o pięknych bordowych kwiatach w kształcie kielichów, w które wpadają owady. Innym przykładem może być muchołówka - wabi swoje ofiary kwiatami przypominającymi szczęki, które zaciskają się, gdy muszka jest w środku rośliny. Warto także postawić na rosiczkę, której cechą charakterystyczną są pręciki pokryte lepką substancją o atrakcyjnym dla owadów zapachu.

Jakie kwiaty wybrać na balkon? Sprawdź w galerii poniżej

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Quiz o wiosennych kwiatach. Zestaw arcytrudnych pytań, z którymi nie masz szans

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę coś łatwego. Pora wrócić do szkoły. W popularnej piosence o witaniu wiosny, zanim chochoły spadły z róż, pierwszy obudził się?
Tańczące z Promocjami 30.06.22

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki