Salony fryzjerskie otwarte, ale nie dla wszystkich? Padła konkretna data

Fryzjer, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Fryzjer, fryzjerka, fryzjerstwo, zakład fryzjerski

W związku z wysokimi dobowymi przyrostami nowych chorych na COVID-19 rząd zdecydował się na zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. W minionych dniach odnotowano delikatne spadki zarażeń, coraz więc osób jest zaszczepionych oraz nadchodzi sezon letni, kiedy to możemy się spodziewać, że wirus osłabnie, wszystko to sprawiło, że zaczęto mówić o odmrażaniu gospodarki i znoszeniu obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o poluzowaniu obostrzeń i otwarciu salonów kosmetycznych i fryzjerskich, jednak nie wszędzie będzie można to zrobić.

Kiedy zostaną otwarte salony fryzjerskie?

Rząd powoli przymierz się do stopniowego znoszenia obostrzeń. Minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że odmrażane będą kolejno poszczególne branże, a część przedsiębiorców będzie mogła wznowić swoją działalność jeszcze przed majówką. Jak powiedział szef resortu zdrowia w rozmowie z Radiem Zet już trwają dyskusje nad przywróceniem działania galerii handlowych oraz salonów fryzjerskich w wybranych województwach. Jak będzie wyglądało luzowanie obostrzeń? Według rządowych zapowiedzi to właśnie branża fryzjerska zostanie odmrożona pierwsza, w następnej kolejności wróci handel wielkopowierzchniowy, a potem sklepy budowlane i centra handlowe. Na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że salony fryzjerskie zostaną otwarte jedynie w województwach, gdzie sytuacja epidemiczna poprawia się. W województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim obostrzenia zostaną utrzymane. W pozostałych punkty usługowe branży beauty będą mogły przyjmować klientów od poniedziałku, 26 kwietnia.

W pozostałych województwach od 26 kwietnia przywracamy naukę w systemie hybrydowym w klasach 1-3 szkół podstawowych. Przywracamy funkcjonowania zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, urody - mówił Niedzielski. 

Express Biedrzyckiej - prof. Marcin Matczak: Ziobro wprowadza anarchię
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze