Jak czyścić piekarnik

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić piekarnik

Triki na czysty dom bez wysiłku

Sposób na wyczyszczenie piekarnika bez szorowania. Te 2 składniki sprawią, że zaoszczędzisz czas i nerwy

2022-09-26 13:18

Zastanawiasz się, jak wyczyścić piekarnik - szybko i skutecznie? Zaschnięty brud i przypalony tłuszcz bardzo szybko osadzają się we wnętrzu urządzenia i niestety im rzadziej je myjemy, tym trudniej przywrócić mu idealną czystość. Jednak istnieje jeden banalny sposób na wyczyszczenie piekarnika bez szorowania. Wystarczy użyć dwóch składników, a usuniesz piekarnika tłuszcz w kilka minut.

Jak wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu?

Czyszczenie piekarnika to czynność, która powinno wykonywać się regularnie. W przeciwnym razie przypalony tłuszcz i resztki jedzenia osiądą we wnętrzu urządzenia na dobre. Wtedy wyczyszczenie piekarnika będzie prawdziwą męką. Nowoczesne urządzenia są wyposażone w specjalne funkcje samoczyszczenia. Najczęściej są to funkcje parowe, pyroliza, wkłady katalityczne i powłoki absorbujące. Jednak warto mieć na uwadze fakt, że mało prawdopodobne, aby w ten sposób dokładnie usunąć zaschnięty brud z wnętrza urządzenia. Czym wyczyścić piekarnik z przypalonego tłuszczu? Można stosować silne detergenty, jednak należy pamiętać, aby potem dokładnie usunąć resztki preparatu i wypłukać go wodą. Istnieją także domowe sposoby na wyczyszczenie piekarnika. Jednym z nich jest pasta z sody oczyszczonej, którą nakładamy na zabrudzenia, a potem szorujemy gąbką. Można także stosować ocet, który doskonale poradzi sobie z przypalonym tłuszczem w piekarniku.

Domowy sposób na wyczyszczenie piekarnika bez szorowania

Nawet jeśli twój piekarnik nie posiada funkcji czyszczenia, możesz zadziałać na brudne wnętrze samodzielnie. Potrzebujesz dwóch składników: wody i octu. W pierwszej kolejności opróżnij wnętrze i rozgrzej piekarnik do temperatury 180 stopni Celsjusza. Zagotuj wodę z octem w proporcji 1:1 w garnku i przelej do naczynia żaroodpornego. Wstaw je do piekarnika i wyłącz grzanie. Pozostaw naczynie z octem w urządzeniu na około 30 minut, aby mieszanka rozmiękczyła brud i rozpuściła tłuszcz. Po tym czasie wyjmij miskę i miękką gąbką nasączoną octem przetrzyj wnętrze piekarnika. Na koniec wytrzyj cały środek ściereczką zanurzoną w wodzie.

Czyszczenie syfonu w kabinie prysznicowej
Sonda
Wypróbujesz tego sposobu na czysty piekarnik?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają