Sposób na zmarszczki: GIMNASTYKA twarzy

2015-01-13 16:00 Sandra Osińska

Chcesz opóźnić procesy starzenia lub pozbyć się zmarszczek? Nie musisz poddawać się zabiegom estetycznym lub używać drogich kremów, bo znacznie lepiej zadziała gimnastyka twarzy. Wystarczy 15 minut dziennie, aby zachować młody wygląd!

Gimnastyka twarzy to doskonały sposób na zmarszczki, który przynosi lepsze efekty niż zabiegi medycyny estetycznej. Wystarczy 15 minut dziennie rano lub wieczorem, aby spłycić zmarszczki lub opóźnić procesy starzenia. Wykonaj kilka prostych ćwiczeń po oczyszczeniu skóry i nałożeniu kremu, aby zachować młody wygląd.

Gimnastyka twarzy

1. Palcami wskazującymi unieś brwi. Na zmianę zamykaj i otwieraj powieki. Powtarzaj 15 razy w 5 seriach. Zapobiegnie to powstawaniu kurzych łapek.

2. Po przebudzeniu i przed pójściem do łóżka - wysuwaj do przodu żuchwę i podbródek. Powtórz 50 razy. Następnie otwórz usta i przez pół minuty zataczaj żuchwą koła.

3. Usiądź i odchyl lekko głowę w tył. Staraj się umieścić dolną wargę ponad górną. Kiedy poczujesz napięcie mięśni szyi, wytrzymaj 10 sekund. Powtórz 5 razy, aby zapobiec wiotczeniu szyi.

4. Unieś podbródek w kierunku sufitu i wyciągnij usta, jakbyś przesyłała pocałunki. Powtórz 3 razy. Ćwiczenie pomaga ukształtować ładną linię szyi.

5. Dla wzmnocnienia podbródka oprzyj go na wierzchach dłoni i naciskaj 10-15 sekund. Potwórz 10 razy.

6. Aby spłycić zmarszczki czoła, nałóż na nie krem półtłusty. Środkowym i wskazującym palcem zrób delikatny masaż od brwi ku górze.

Sprawdź: Kim Kardashian nie uśmiecha się ZE STRACHU przed ZMARSZCZKAMI!

7. Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Spróbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór wywierany przez palce. Powtórz 5 razy, aby zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole.

8. Jeśli chcesz zapobiec tworzeniu się pionowych bruzd przy ustach, umieść palce wskazujące po obu stronach nosa, na wysokości kości policzkowych. Przyciśnij je mocno do skóry i zmarszcz nos 20 razy tak, jakbyś była niezadowolona.

9. Po obu stronach ust połóż palce i mocno rozciągaj je na zewnątrz. Jednocześnie próbuj ściągnąć wargi w dzióbek. Powtórz kilka razy, aby wzmocnić mięśnie odpowiedzialne za opadanie kącików ust.

10. Aby poprawić sprężystość mięśni wokół warg, wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u tak, jakby były jednym wyrazem.

11. Nabierz powietrze w usta i kilka razy poprzesuwaj z jednego policzka do drugiego. Pamiętaj o napinaniu mięśni. Wypuść powietrze ustami. Powtórz dwa razy. Ćwiczenie poprawia owal twarzy.

Masaż

Po ćwiczeniach zastosuj masaż rozgrzewający. Nałóż krem lub olejek na twarz. Potrzyj skórę kolistymi ruchami. Następnie palcami obu rąk uszczypnij łuk brwiowy po 5 razy, zaczynając od jego wewnętrznej strony. W miejscach gdzie łaczy się nos z policzkami, uciśnij nos. Zacznij od góry, 5 razy. Uciśnij obszar znajdujący się na zewnątrz ust. Delikatnie poklep policzki, aby je pobudzić. Uciskaj linie na czole, miejsce wokół oczodołu, nad okiem i poniżej jego dolnej powieki. Zakończ, masując kolistymi ruchami całą twarz.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze