Niewinne komary, meszki i ich grzeszki. Jak się bronić, chronić i leczyć

i

Autor: Shutterstock

Sposoby na komary. Te kolory przyciągają komary, muszki i pszczoły. Lepiej ich unikaj

2022-07-04 11:07

Komary i meszki potrafią zniszczyć każdy wakacyjny wypad i grillowanie na świeżym powietrzu. Każdy to zna, wieczne odpędzanie się od latających owadów, a potem swędzące ugryzienia. Istnieje wiele sposobów na komary i meszki, tych naturalnych oraz tych wspomagających się chemią. Czy jednak wiedzieliście, że to co ubieramy również może przyciągać gryzące owady? Niektóre kolory przyciągają komary. Zobacz czego unikać i jak się lepiej nie ubierać na letnie wypady na zewnątrz.

Sposoby na komary i meszki. Te kolory przyciągają owady 

Komary, muszki i pszczoły uwielbiają brzęczeć nad naszymi uszami i nieprzyjemnie gryźć. Szczególnie kiedy organizujemy grilla lub spożywamy słodki posiłek na zewnątrz to niemalże od razu lata wokół nas cała chmara wszelkiego rodzaju owadów. Aby uniknąć niechcianego towarzystwa stosujemy różne środki, od tych chemicznych dostępnych w sklepach po naturalne olejki. Warto również pamiętać o odpowiednim ubiorze, ten wbrew pozorom może mieć znaczenie. Jeżeli pogoda nam na to pozwala, to na spacery do lasu i nad jezioro powinniśmy wybierać ubrania z długimi rękawami i nogawkami. Ważne są także kolory.

Zobacz także: Jak prawidłowo prać bieliznę, by ta była czysta i się nie zniszczyła? Wykorzystaj ten banalny trik

Jakie kolory przyciągają komary i meszki?

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech komary chętniej kierują się do niektórych kolorów. Eksperyment wykazał, że najbardziej przyciąga je kolor czerwony i pomarańczowy. Co ciekawe, również kolor czarny i niebiesko-zielony jest dla nich atrakcyjny i lecą w ich kierunku. Na drugim biegunie znalazła się biel i fiolet, którymi komary nie wykazywały zainteresowania. Z drugiej jednak strony jasne kolory są atrakcyjne dla meszek. 

Sonda
Co robisz, by odstraszyć komary?
Odsłonięcie Ławeczki Piotra Machalicy w Częstochowie. Tak uczczono zmarłego aktora.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany