Sposoby na bolący kark

i

Autor: SHUTTERSTOCK Sposoby na bolący kark

Jak poradzić sobie z bólem?

Szalenie boski trik na bolący kark. Te jedna rzecz za 10 zł uratuje Ci życie

2022-09-15 8:58

Ból szyi oraz karku to jedne z częstszych dolegliwości, jakie się nam przytrafiają. Podobnie jak każdego innego bólu również tego nie można lekceważyć i jedynie lekarz może postawić diagnozę i wdrążyć odpowiednie leczenie. Jak sobie radzić z bolącym karkiem? Jakie domowe sposoby są skuteczne? przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw wskazówek na bolący kark. Te proste zasady mogą Ci uratować życie.

Dlaczego kark boli? Tego nie lekceważ

Ból szyi i karku łatwo zignorować, zwłaszcza jeżeli nie jest zbyt intensywny. Powodów boleści może być wiele, od złej pozycji spania, zbyt długiego siedzenia po bardziej poważne, takie jak zmiany zwyrodnieniowe i problemy z postawą. Jeżeli cierpisz na chroniczny ból koniecznie odwiedź lekarza. Tylko on będzie w stanie postawić prawidłową diagnozę i wdrążyć odpowiednie leczenie. 

Zobacz także: Jak przechowywać pelargonie zimą? Sprawdzony i doskonały sposób na zimowanie pelargonii

Domowe sposoby na ból karku i szyi

Jedną z metod, która zalecana jest przez fizjoterapeutów jest picie napoju z kaliny. Susz z kaliny znajdziesz w wielu sklepach internetowych za około 10 zł. Jak wskazują badania kalina działa rozkurczowo i rozluźniająco na mięśnie. Wystarczy, że ugotujesz dwie łyżeczki suszu i odstawisz na kilkanaście minut aż napar wystygnie. Napój z kaliny należy pić po posiłku około 2-3 razy dziennie. Zioła można stosować również w przygotowywaniu kompleksów łagodzących. Działanie przeciwbólowe posiada między innymi: mięta, rozmaryn oraz żywokost lekarski. 

Proste ćwiczenia na bolący kark

Jeżeli ból szyi nie jest wywołany urazem możesz sobie pomóc ćwiczeniami, które redukują napięcie mięśni. Usiądź wygodnie i wyprostuj plecy. Odchyl głową w prawo i w lewo. Spleć dłonie na karku, a następnie lekko wypchnij głowę do przodu, a następnie do tyłu. Możesz również leżeć specjalnej macie lub wykorzystać masaż ciepłą wodą pod prysznicem. 

Sonda
Często zdarza Ci się ból karku?
Małgorzata Opczowska rok po ślubie z Jackiem Łęskim: Będą mieli wspólne dziecko?
Nasi Partnerzy polecają