Sposób na przemakające buty

i

Autor: Shutterstock

Co zrobić, aby buty nie przemakały?

Szałowy trik na przemakające buty. Wydasz 4 zł, a zadziała jak profesjonalny impregnat do obuwia. Zabezpieczy skórzane buty przed wodą

2022-12-27 12:33

Co zrobić, aby buty nie przemakały? Odwilż to jedne z najtrudniejszych okresów dla naszego obuwia. Kałuże na chodnikach zdecydowanie nie sprzyjają naszym butom. Wtedy łatwo o przemoczenie i buty zaczynają przemakać. Na szczęście istniej prosty i tani sposób, który doskonale zabezpieczy buty przed wilgocią. Kosztuje około 4 zł, a działa jak profesjonalny impregnat do obuwia.

Jak zabezpieczyć skórzane buty przed wodą i wilgocią?

Odwilż, deszcz i kałuże na chodnikach to wrogowie naszego obuwia. Pod wpływem wody buty zaczynają przemakać, a my odczuwamy nieprzyjemną wilgoć w ich wnętrzu. Niestety w ten sposób bardzo łatwo obuwie się niszczy - skóra matowieje, cholewka się odkleja od podeszwy, a wnętrze ukochanych botków czy kozaków zaczyna po prostu śmierdzieć. Dlatego tak ważne jest regularne impregnowanie butów skórzanych, aby zabezpieczyć je przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście przed sezonem jesienno-zimowym warto zaopatrzyć się w profesjonalne impregnaty do obuwia - woski, spraye, które pozostawiają na cholewce ochronną warstwę odpychającą wodę. Jednak jeśli nie masz pod ręką specjalnego impregnatu do obuwia, to wypróbuj domowych sposób na zabezpieczenie skórzanych butów przed wodą.

Co zrobić, aby buty nie przemakały? Kosztuje 4 zł, a działa cuda!

Zastanawiasz się, co zrobić, aby twoje ulubione buty skórzane nie przemakały? Nie musisz kupować drogich środków do ochrony obuwia przed wilgocią. Wystarczy, że w aptece kupisz zwykła bezbarwną wazelinę. Działa ona jak profesjonalny impregnat do butów skórzanych i doskonale je zabezpiecza przed wodą. Wystarczy, że posmarujesz niewielką ilością swoje botki lub kozaki i pozostawisz na kilka godzin. Wazelina będzie chronić buty przed wodą i wilgocią, a także pięknie nabłyszczy skórzaną cholewkę.

Tańczące z promocjami 22.12.2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany