Niewymagające kwiaty na balkon

i

Autor: Shutterstock Niewymagające kwiaty na balkon

Piękny balkon na lato

Szybko rosnące krzewy i iglaki na lato na balkon oraz na taras. W mgnieniu oka się zazielenią i dadzą cień w słonecznie dni. Rośliny last minute dla niecierpliwych

2023-05-18 7:06

Krzewy na balkonie i na tarasie to idealne rozwiązane na mocno nasłonecznione miejsce. To naturalny sposób na przyjemny cień w upalne dni. Szukasz roślin, które szybko rosną i w ekspresowym tempie osiągają wysokość dającą wytchnienie do słońca. Podpowiadamy, jakie krzewy na balkon oraz na taras wybrać, by jeszcze w tym roku korzystać z ich uroku.

Szybko rosnące krzewy na lato. Ekspresowe rośliny dla niecierpliwych

Marz Ci się zacieniony balkon lub taras pełen zielonych krzewów? Nie masz jednak cierpliwości, ani umiejętności do uprawnia roślin i szukasz gatunków, które szybko rosną i nie wymagają specjalistycznego podejścia. Dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie krzewów, które szybko rosną i pozwolą w ekspresowym tempie cieszyć się ich bujnym kwiatostanem. To krzewy na balkon i taras dla niecierpliwych.

Zobacz także: Kupujesz taki ser? Nie daj się nabić w butelkę. Przecieraliśmy oczy ze zdumienia, gdy to zobaczyliśmy

Krzewy na balkon: bukszpan

Bukszpan wieczniezielony to krzew osiągający maksymalną wysokość około 2-4 metrów. Kwitnie od kwietnia do maja i doskonale znosi cięcia, dzięki czemu idealnie sprawdzi się na balkonie, gdzie jest ograniczona powierzchnia. Lubi słońce ale poradzi sobie również w niewielkim cieniu. Należy go często ale mało obficie podlewać. 

Krzewy na balkon: tawuła japońska

To wyjątkowo popularny krzew o ozdobnych kwiatach. Wypuszcza je aż do późnego lata. Nie ma większych wymagań co do uprawy i jest rekomendowany dla osób początkujących. Krzew ten potrafi przystosować się do każdego podłoża, dobrze znosi suszą oraz jest odporny na szkodniki oraz choroby.

Krzewy na balkon: jałowiec

Lubi dobrze nasłonecznione lokalizacje. Rośnie szybko i nie wymaga specjalistycznego podejścia. Dobrze znosi zimę i radzi sobie w każdych warunkach atmosferycznych. 

Sonda
Czy masz balkon w swoim mieszkaniu?
Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy