Te małżeństwa kończą się ROZWODEM. Odpowiedz na 15 pytań i poznaj przyszłość swojego związku

2020-01-19 11:30 katk
Te małżeństwa kończą się ROZWODEM. Odpowiedz na 15 pytań i poznaj przyszłość swojego związku
Autor: East News

Są małżeństwa, które z góry są skazane na rozwód. Para musi spełniać pewne warunki, aby związek przetrwał i był harmonijny. Psycholog opracował 15 pytań, które mają pomóc ustalić, czy dana relacja ma szanse na szczęście. Sprawdź, jaka przyszłość czeka twoje małżeństwo.

Zdaniem psychologów pewne związki, małżeństwa są z góry skazane na niepowodzenie. Ich historia najczęściej kończy się rozwodem. Od czego tak naprawdę zależy szczęście w związku? Profesor psychologii z Manmouth University stworzył kwestionariusz składający się z 15 pytań. Opracował je w oparciu o doświadczenie zdobyte podczas swojej pracy - informuje serwis focus.pl. Poniżej znajdziecie 15 pytań, które pozwolą wam dowiedzieć się, czy wasze małżeństwo lub związek przetrwa.

 1. Czy twój partner/ka sprawia, że jesteś lepszą osobą i ty tak samo na nią działasz?
 2. Czy oboje z partnerem/ką czujecie się bezpiecznie i swobodnie w mówieniu o swoich uczuciach, w bliskości oraz nie obawiacie się, że ta druga osoba odejdzie?
 3. Czy oboje akceptujecie się w pełni i nie staracie się wzajemnie zmieniać/poprawiać?
 4. Gdy pojawiają się różnice zdań czy rozmawiacie ze sobą z szacunkiem, bez pogardy lub gniewu?
 5. Czy dzielicie się podejmowaniem ważnych decyzji i nikt na stałe nie przyjmuje pozycji jedynego lidera w związku?
 6. Czy twój partner/ka jest twoim najlepszym przyjacielem, a ty jego/jej?
 7. Czy ty i twój partner/ka częściej myśli w kategorii „my” niż „ty” i „ja”?
 8. Czy powierzyłbyś swojemu partnerowi/erce hasło do kont bankowych i social media?
 9. Czy macie o sobie wzajemnie dobre zdanie, ale bez nadmiernie napompowanego zachwytu?
 10. Czy twoi bliscy przyjaciele oraz przyjaciele partnera/ki uważają, że wasz związek jest udany i przetrwa próbę czasu?
 11. Czy w waszym związku nie ma sygnałów ostrzegawczych (tak zwanych czerwonych flag) takich jak zazdrość, próba nadmiernej kontroli jednej ze strony czy zdrady?
 12. Czy podzielacie z partnerem/ką ten sam system wartości, poglądy polityczne, społeczne, podejście do małżeństwa, plany odnośnie posiadania dzieci (lub nie) i ich ewentualnego wychowania?
 13. Czy jesteście gotowi poświęcić dla siebie wzajemnie własne potrzeby i cele (psycholog nie ma tu na myśli jednak przesadnego „pantoflarstwa – przyp. red.) ?
 14. Czy macie zgodne i emocjonalnie stabilne osobowości?
 15. Czy jesteście seksualnie kompatybilni (podobne potrzeby erotyczne i temperament)?

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedziałaś/eś TAK, to nie musisz się martwić - twój związek jest trwały. Natomiast, jeśli choć raz udzieliłaś/eś odpowiedzi NIE, to istnieje ryzyko, że relacja, w której jesteś, nie wytrzyma próby czasu i grozi wam rozwód.

Najnowsze