Te rzeczy powodują TRĄDZIK. Będziesz zaskoczona!

2017-05-04 11:00
Trądzik – jeden prosty sposób na pozbycie się pryszczy
Autor: ARCHIWUM Trądzik – jeden prosty sposób na pozbycie się pryszczy

Z trądzikiem zmaga się wiele kobiet. Wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory to problem, z którym zmagamy się bez względu na wiek. Niestety czasem same kosmetyki nie pomagają. Okazuje się, że w wielu przypadkach powracające pryszcze zależą od rzeczy i nawyków, które pozornie są niegroźne.

Na cerze niektórych kobiet, nawet już po okresie dojrzewania pojawiają się pryszcze, zaskórniki czy inne niedoskonałości. A przecież każda kobieta marzy, aby mieć piękną i pozbawioną wszelkich niedoskonałości skórę. Szczególnie teraz, kiedy zbliża się lato i nie będziemy stosować zbyt wielu kosmetyków do makijażu, warto zadbać o naszą cerę. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pozornie niegroźne rzeczy mają ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Jeśli zmagasz się z notorycznie powracającym trądzikiem, zwróć uwagę na to, co jesz. Każdy organizm jest inny i być może na jakieś produkty masz alergię. Również wiele kosmetyków, których używamy do stylizacji włosów źle wpływa na cerę. Dlaczego? Otóż mogą zatykać pory i w efekcie tworzą się zaskórniki i wypryski. To z pewnością zaskoczy wiele osób, ale używanie telefonu komórkowego, a w szczególności przykładanie go do twarzy, również może przyczyniać się do powstawania pryszczy. Na telefonach znajdują się miliony bakterii. Sprawdź również, czy nie cierpisz na zespół nieszczelnego jelita. Obecność szkodliwych substancji, które przez nieszczelne jelita dostają się do krwiobiegu, wiąże się między innymi z nietolerancją pokarmową, alergią i trądzikiem właśnie.

Zobacz: Naturalny tonik z rumiankiem na niedoskonałości cery

Przeczytaj też: Pryszcze na brodzie, policzkach czy czole - co oznacza miejsce powstawania wyprysków?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE