Czyszczenie kostki brukowej

i

Autor: Shutterstock

Czysta kostka brukowa

Ten 1 produkt kuchenny sprawi, że kostka brukowa będzie jak nowa. To najlepszy sposób na czyszczenie kostki brukowej, jaki poznaliśmy

2023-08-08 12:12

Czyszczenie kostki brukowej pierwszy raz w roku najczęściej przeprowadza się jeszcze wiosną, a potem regularnie powtarza. Dzięki temu chodnik wygląda estetycznie i nie porasta go mech. Jednak czym wyczyścić kostkę brukową, aby wyglądała jak nowa? Potrzebujesz zwykłego produktu, który na pewno masz w kuchni. Szybko wyczyści chodnik przed domem z nawet trudnych zabrudzeń.

Skuteczny produkt do wyczyszczenia kostki brukowej. Usunie mech i plamy

Gruntownego czyszczenia kostki brukowej najczęściej podejmujemy się wiosną. Wtedy usuwamy z niej mech, chwasty oraz wszelkie plamy i zabrudzenia, które powstały przez jesień i zimę. Potem warto regularnie czyścić swoją kostkę brukową, aby wyglądała estetycznie. Jeżeli na chodniku pojawią się plamy z oleju lub inne intensywne zabrudzenia warto od razu przystąpić do ich usuwania, aby brud się nie utrwalił. Jednym z najskuteczniejszych preparatów, które doskonale wyczyszczą kostkę jest ocet. Wystarczy przygotować roztwór wody z octem w proporcji 2:1 i dokładnie spryskać nim chodnik przed domem. Mocniejsze zabrudzenia oraz wszelkie porosty najlepiej wyszorować szczotką. Ocet nie tylko doskonale poradzi sobie z plamami z benzyny, ale też wysuszy chwaty i mech wyrastający na chodniku.

Sposoby na czyszczenie kostki brukowej

Jednym z najpopularniejszych sposobów na czyszczenie kostki brukowej jest użycie myjki ciśnieniowej. Z kolei Coca-cola skutecznie pozwoli rozprawić się z rdzą oraz tłustymi plamami. Wystarczy wylać zawartość butelki na kostkę oraz przetrzeć ścierką. Można również wyczyścić chodnik wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Dobrze dodać do tego roztworu 3 łyżki sody oczyszczonej.

Sonda
Używasz octu podczas porządków domowych?
Jak wyczyścić zabrudzoną kostkę brukową
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany