Elizabeth Debicki jako księżna Diana w serialu The Crown

i

Autor: Instagram.com/thecrownnetflix Elizabeth Debicki jako księżna Diana w serialu "The Crown". Premiera 5. sezonu na Netflix w listopadzie 2022

Premiera jeszcze tej jesieni

The Crown 5. Śmierć księżnej Diany, pożar w zamku Windsor, okropny rok. Co jeszcze wydarzy się w 5 sezonie serialu The Crown?

2022-09-26 17:12

Serial „The Crown” wkracza w kolejny etap. Nowy, piaty sezon popularnej produkcji Netflixa będzie miał premierę jeszcze w tym roku. Jaki okres historyczny obejmie? Kto zagra królową Elżbietę II, Filipa, Karola i księżną Dianę? Sprawdź, co wiadomo o nowym sezonie serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Po śmierci królowej Elżbiety II producenci serialu „The Crown” wstrzymali na kilka dni zdjęcia do 6. i prawdopodobnie ostatniego sezonu popularnego serialu. Jednak Netflix szykuje się już do premiery 5. sezonu. Nic dziwnego, bo „The Crown 5" to jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości tej jesieni. W kolejnym sezonie zmieni się obsada głównych postaci. Nie zabraknie także polskich akcentów. Co wydarzy się w 5. sezonie serialu „The Crown”?

The Crown 5 – fabuła. Co wydarzy się w 5. sezonie?

Piąty sezon „The Crown” z pewnością pokaże czas, który brytyjska prasa określiła jako „Annus horribilis" czyli okropny rok. Chodzi o wydarzenia z 1992 roku, w którym rozpadły się małżeństwa dzieci królowej. Księżniczka Anna rozwiodła się z kapitanem Markiem Philipsem. Książę Andrzej ogłosił separacje z Sarah Ferguson i na taki sam krok zdecydował się ówczesny książę Karol oraz Diana Spencer. Na rynku ukazała się także skandalizująca książka „Diana: Her True Story". 20 listopada 1992 roku doszło również do poważnego pożaru zamku Windsor. W najnowszym sezonie „The Crown” będziemy także śledzić ostatni, tragiczny rozdział z życia księżnej Diany. Zaczynając od głośnego wywiadu z 1995 roku, którego Lady Di udzieliła w BBC Martinowi Bashirowi, przez rozwód aż do śmiertelnego wypadku w Paryżu, w 1997 roku. 5. sezon „The Crown” zakończy się na wydarzeniach z początku lat dwutysięcznych, prawdopodobnie obejmujących śmierć Królowej Matki oraz księżniczki Małgorzaty, a także 50-lecie panowania Elżbiety II.

ZOBACZ TEŻ: „The Crown”. Gdzie kręcono 4 sezon popularnego serialu?

The Crown 5. Obsada

W 5. sezonie „The Crown" nie zabraknie polskich akcentów. Zmieni się cała główna obsada serialu, a na ekranie zobaczymy Annę Antonowicz, którą można było oglądać m.in. w filmie „Jeszcze raz", czy w serialu „Stacja Berlin". Do obsady dołączył także Michał Więcławski. Nie wiadomo jednak w jakich rolach zobaczymy polskich aktorów. Pewne jest, że na ekranie pojawi się plejada gwiazd. Królowa Elżbieta II będzie miała twarz Imeldy Staunton („Harry Potter i Zakon Feniksa"). Księcia Filpa zagra Jonathan Pryce („Dwóch papieży", „Gra o tron”, „Żona"). Księżniczkę Małgorzatę zagra Lesley Manville („Nić widmo", „Mum”). Wiemy też, że rola księżnej Diany przypadła australijskiej aktorce z polskimi korzeniami -  Elizabeth Debicki („Tenet", „Wielki Gatsby", „Nocny recepcjonista". Jako książę Karol pojawi się Dominic West („The Affair") zaś Olivia Williams jako Camilla Parker-Bowles. Jako premier John Major wystąpi Jonny Lee Miller („Elementary", „Trainspotting”). W serialu pojawi się także Dodi Al-Fayed. Ostatniego partnera księżnej Diany, który razem z nią zginął w tragicznym wypadku zagra Khalid Abdalla („Assassin's Creed", „Green Zone").

NIE PRZEGAP: To były ulubione kwiaty księżnej Diany. Symbol zakochanych, który zapowiada rozstanie

The Crown 5. Kiedy jest premiera serialu i gdzie oglądać?

5. sezon serialu „The Crown” podobnie jak wszystkie poprzednie będzie można obejrzeć na platformie Netflix. Premiera piątej części jeszcze tej jesieni, dokładnie 9 listopada 2022r.

Sonda
Czekasz na nowy sezon "The Crown"?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają