Trwała na rzęsy

botoks na rzęsy
Autor: Getty images

Na hasło trwała od razu na myśl przychodzi fryzura rodem z PRL-u. Okazuje się jednak, że trwałą można też zrobić na… rzęsach.

Widocznie podwinięte i gęstsze rzęsy? Taki efekt można było dotąd uzyskać odpowiednim tuszem albo zalotką. Istnieje jednak zabieg, który na kilka tygodni sprawi, że podczas porannego wyjścia do pracy nie musimy zawracać sobie głowy stylizacją rzęs. Chodzi o zabieg trwałej na rzęsy.

Czytaj także: Manicure kauczukowy

Niezależnie od tego, czy ma się krótkie, czy długie rzęsy, efekt utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. W efekcie włosków jest więcej i są bardziej podwinięte. W salonie kosmetyczka dopasuje do naszych rzęs odpowiedni rozmiar wałka, na którym aplikuje się preparat do utrwalania rzęs. Następnie na rzęsy nakładane są dwa rodzaje żelów. Pierwszy ma zmienić strukturę rzęs i otworzyć łuski włosów, drugi – utrwala cały zabieg. W sumie samo utrwalanie rzęs trwa ok. pół godziny.

Uwaga! Podczas zabiegu należy mieć cały czas zamknięte oczy. Zabronione jest również wykonywanie trwałej na rzęsy, kiedy mamy nałożone soczewki kontaktowe.

Najnowsze