Trzy błędy, które spowalniają metabolizm, a ty NIE CHUDNIESZ

2011-06-02 17:00

Odchudzasz się, ćwiczysz, wkładasz w to wiele wysiłku, a mimo to nie chudniesz? Może coś robisz źle. Oto trzy podstawowe błędy, które spowalniają naszą przemianę materii i powodują, że nie możemy schudnąć. Sprawdź czy ich nie robisz.

Błąd nr 1: Powtarzasz te same ćwiczenia

Podczas ćwiczeń często wykonujesz te same zadania, np. biegasz codziennie tę samą trasą w określonym tempie. To powoduje, że twój mózg i co najważniejsze - twoje mięśnie, przyzwyczajają się do tego wysiłku. Powtarzając w jednolitych odstępach czasowych te same ćwiczenia nie osiągasz zamierzonego efektu. Organizm przyzwyczaja się do określonych czynności i wysiłku, a tym samym nie spala więcej kalorii.

Czas na zmianę: Staraj się nie biegać tymi samymi ścieżkami, zmieniaj tempo - raz trucht, za chwilę szybszy bieg, następnie szybki spacer. Przerywaj bieg i zrób kilka skłonów lub ćwiczeń rozciągających. Musisz uruchomić inne mięśnie niż te, które wykorzystywałeś do biegu.

Błąd nr 2, Błąd nr 3 - NASTĘPNA STRONA >>>

 


 

Błąd nr 2: Ćwiczysz bez zmiany intensywności

Wykonujesz często ćwiczenia, które wymagają od ciebie ciągle tej samej intensywności ruchu, a więc zawsze przy takiej samej wysokości tętna. To dobre dla zdrowia, bo pamiętamy, że nasze serce to także mięsień, a im lepiej pracuje i im lepiej jest wytrenowany, tym lepiej pracuje całe nasze ciało. Jednak trzba pamietać, że nasze mięśnie potrzebują różnego rodzaju wysiłku. Badania wykazują, że mięśnie zaczynają zanikać już od 30. roku życia u kobiet. U mężczyzn utrzymują się znacznie dłużej, ale od 60. roku życia ich moc gwałtownie spada. Dlatego należy je ćwiczyć.

Czas na zmianę: Staraj się nie wykonywać non stop ćwiczeń, w które nie wkładasz zbyt dużo wysiłku, a trwają one długo. Wykonuj je na zmianę z ćwiczeniami siłowymi i wytrzymałościowymi - one pomagają powiększyć mięśnie i jednocześnie spalić tkankę tłuszczową.

Błąd nr 3: Wpadłaś w mityczną strefę spalania tłuszczu

Chodząc na siłownię używasz ciagle tych samych przyrządów, np. chodzisz na bieżni ustawionej w jednym trybie od kilku tygodni. Myślisz, ze przy niewielkim wysiłku ale długim wykonywaniu ćwiczenia spalasz tłuszcz. Dodatkowo, wiele osób myśli, że im dłużej ćwiczy tym lepiej. Spokojny bieg nie powoduje jednak pobierania energii z tłuszczu. Powtarza się tu ten sam efekt co w punkcie pierwszym. Trening sprawia że ciało przyzwyczaja się do wysiłku i przestaje spalać kalorie. To tylko ćwiczenie dobre dla zdrowia.

Czas na zmianę: Wybierając przyrządy do ćwiczeń na siłowni, staraj się dobrać je tak, aby ćwiczyć różne partie mięśni. Liczy się wykonana przez nie praca. Im bardziej intensywne są ćwiczenia, tym więcej energii organizm pobiera z węglowodanów - to plus dla osób, które chcą schudnąć. Należy je jednak stosować rozsądnie - im bardziej intensywny wysiłek tym większe odstępy musimy zastosować między kolejnymi takimi ćwiczeniami.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki