W sierpniu czas zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Wiosną zakwitną tak, że sąsiadki pozazdroszczą

i

Autor: Jill Wellington/ Pixabay W sierpniu czas zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Wiosną zakwitną tak, że sąsiadki pozazdroszczą

Dom i ogórd

W sierpniu czas zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Wiosną zakwitną tak, że sąsiadki pozazdroszczą

2022-08-12 14:05

W sierpniu sadzimy kwiaty, które zakwitną wiosną. To także idealny czas na rozsadę roślin dwuletnich. Jeśli chcesz cieszyć się pięknym ogrodem o każdej porze roku musisz pamiętać, że to wymaga całorocznej pracy. Takie kwiaty jak żonkile, bratki czy różaneczniki najlepiej sadzić z końcem lata. Sprawdź, które rośliny warto posiać i sadzić w sierpniu, by wiosną cieszyć się pięknym ogrodem.

W sierpniu w ogrodzie jest jeszcze mnóstwo kwiatów ale mimo to, czas już pomyśleć o roślinach, które zakwitną wiosną. W przyrodzie wszystko ma swój czas, a niektóre prace lepiej przeprowadzić wraz z końcem lata. Jeśli chcemy, by w przyszłym roku nasz ogród zdobiły słoneczne żonkile, tulipany w kolorach jakie nam się tylko zamarzą, niebieskie niezapominajki czy okazałe różaneczniki oraz wiele innych przepięknych kwitnących wiosną roślin, to właśnie teraz trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty. Jakie kwiaty oraz krzewy siać i sadzić w sierpniu?

ZOBACZ TEŻ: Kwiaty, które kwitną całe lato. Posadź i ciesz się pięknym zapachem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD WIDEO

Tańczące z promocjami 11.08.22

Kwiaty w sierpniu. Które siejemy z końcem lata?

Sierpień to czas, w którym siejemy kwiaty dwuletnie oraz wieloletnie. To dobry moment na wysianie malwy, dziewanny, marchwi, łubinu oraz niezapominajek, bratków, dzwonków ogrodowych i stokrotek. Wraz z końcem sierpnia i początkiem września warto także wysiać nagietki, smagliczki, chabry, zawilce i fiołki. Wysiane teraz zdążą podrosnąć do zimy, a dzięki temu szybciej zakwitną i upiększą ogród.

ZOBACZ TEŻ: Wrzosy. Kluczowa jest ziemia! Wieloletnie kwiaty w doniczce i w ogrodzie będą długo kwitły, jeśli zastosujesz te zasady

Kwiaty, które siejemy w sierpniu. Jak przygotować ziemię?

Jeśli siejemy kwiaty bezpośrednio na rabaty, warto wcześniej przygotować glebę. Usuwamy z niej przekwitnięte rośliny i chwasty. Nawozimy ziemię kompostem lub preparatami bogami w potas oraz fosfor i motyczkujemy rozbijając większe grudki. Po tygodniu siejemy kwiaty. Nasiona umieszczamy rzędowo w rowkach. Po wysianiu, delikatnie przykrywamy nasiona ziemią.

Jakie kwiaty sadzimy w sierpniu?

W sierpniu sadzimy bulwy zimowitów, dzięki temu zakwitną już jesienią. Ale koniec sierpnia to także odpowiedni czas na sadzenie cebul narcyzów i szachownic: cesarskiej i kostkowej. Wraz z końcem lata można także sadzić hortensje. Ważne jednak, żeby stanowisko było zacienione, bo mimo, że sierpniowo-wrześniowe słońce nie jest już tak ostre, to może jeszcze poparzyć kwiaty. Druga część lata to także dobry czas na sadzenie różaneczników. Zwróćmy uwagę, by dzień przesadzania rododendronów był raczej bezchmurny i wilgotny. Najlepiej robić to rano lub późnym popołudniem.

NIE PRZEGAP: Co zrobić, aby hortensje kwitły na niebiesko? Weź łyk smacznej kawusi i sprawdź ten prosty sposób na zmianę koloru kwiatów

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać jaka to roślina cebulowa?

Czy potrafisz rozpoznać jaka to roślina cebulowa?

Pytanie 1 z 4
Jaka to roślina cebulowa?
Czosnek olbrzymi