Ćwiczenia na pośladki po 50tce

i

Autor: Shutterstock Ćwiczenia na pośladki po 50tce

Zdrowy tryb życia

Wałki i oponki znikną w mig. Łatwe ćwiczenia na płaski brzuch dla kobiet po 50-tce. Jak schudnąć z brzucha?

Wałki i opnki to koszmar kobiet w każdym wieku.Na szczęście są proste sposoby na to, by się ich pozbyć. Ćwiczenia w wieku dojrzałym pomogą nie tylko rozprawić się z nadprogramowymi kilogramami, ale także sprzyjają utrzymaniu sprawności oraz zdrowia przez długi czas. Jeżeli planujesz schudnąć kilka kilogramów to pamiętaj, że w odchudzaniu najważniejsza jest dieta, a ćwiczenia są ważnym dodatkiem. Ruch sprzyja również ujędrnianiu oraz wzmacnianiu mięśni. Przygotowaliśmy dla Ciebie 3 proste ćwiczenia na płaski brzuch, które pomogą w walce z oponką i boczkami. To dobre ruchy dla kobiet dojrzałych. Bez ryzyka kontuzji.

Jak schudnąć z brzucha? To najważniejsza zasada

Aby pozbyć się nadprogramowych kilogramów należy być w deficycie. W dużym skrócie oznacza to, że należy przyjmować mniej kalorii niż się spala. Eksperci sugerują by deficyt kaloryczny wynosił około 300/400 kalorii na dzień. Większy deficyt może być niebezpieczny dla zdrowia i spowolnić metabolizm, a co za tym idzie kilogramy przestaną spadać. Deficyt kaloryczny jest niezbędny podczas procesu chudnięcia. Bez niego ani rusz. Aktywność fizyczna pomaga utrzymać deficyt kaloryczny (więcej się ruszamy, to więcej kalorii spalamy). a także wzmacnia i ujędrnia ciała. Ćwiczenia wspomagają także wydolności pomagają utrzymać zdrową sylwetkę. 

Ćwiczenia na płaski brzuch dla kobiet po 50-tce

Jeżeli nie jesteś dobrze wyćwiczona i nie znasz prawidłowej techniki wykonywania ćwiczeń do odpuść sobie robienie klasycznych brzuszków. W ten sposób nie tylko mięśnie brzucha nie będą pracować, ale również nadwyrężysz sobie kark. W zamian postaw na inne ćwiczenia. Pamiętaj, by podczas ich wykonywania skupić się na pracy mięśni. Dzięki temu ruchy będą jeszcze bardziej skuteczne.

3 proste ćwiczenia na brzuch

  • Ręce załóż za głowę, następnie podnieś nogi ugięte w kolanach i prawym kolanem sięgnij do lewego łokcia i lewym kolanem do prawego łokcia.
  • Połóż się na plecach, ramiona wyprostuj w górze, a nogi podnieś i ugnij w kolanach. Wykonaj tak zwanego martwego robaka, opuść przeciwległą rękę i nogę na dół. Pamiętaj, by w tej pozycji lędźwi mieć przyklejone do podłoża. 
  • W pozycji stojącej podciągaj kolano do brzucha. Staraj się utrzymać równowagę i pracuj mięśniami brzucha. 

ZOBACZ TEŻ: Tak ubierają się eleganckie kobiety 60-tce. Zasady francuskiego stylu, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać młodo i z klasą

Sonda
Czy ćwiczysz regularnie?
Festiwal świateł, świetlista impreza
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany