Wesela 2020: Nowe ZASADY organizacji wesel w dobie koronawirusa

2020-05-22 17:16 katk
ślub
Autor: East News

Wesela 2020 będzie można organizować już wkrótce. Dziś wiceminister zdrowia zapowiedział, że rząd w ramach odmrażania gospodarki zamierza pozwolić na organizacje wesel, jednak na szczególnych zasadach. Dotyczą one ilości osób, ale także przebiegu wesela. Poznaj nowe zasady organizacji wesel 2020, które przyjęło Ministerstwo Zdrowia.

Wiadomo już, że organizacja wesela 2020 zostanie umożliwiona wraz z czwartym etapem odmrażania gospodarki. Branża ślubna czekała na ten moment od dawna, a wiele par planujących ślub i wesele w najbliższym czasie, może odetchnąć z ulgą. Wesela 2020 wracają, jednak na nowych zasadach. - Ministerstwo Zdrowia w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki zarekomendowało zgodę na organizację wesel do 50 uczestników - przekazał w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. To oznacza, że ilość gości musi być ograniczona. Jednak to nie wszystko. Wiceminister zdrowia podczas dzisiejszej (22 maja) konferencji podkreślił, że trwają prace nad opracowaniem wytycznych sanitarnych dotyczących wesel 2020. Co będą zawierać te wytyczne?

Wesela 2020 ZASADY

Agnieszka Winnicka, dekoratorka specjalizująca się między innymi w tworzeniu dekoracji ślubnych oraz przedstawicielka Polskiego Stowarzyszenia Branży Ślubnej w rozmowie z WP poinformowała o rekomendacjach, które skierowano do GIS. Te zasady organizacji wesela 2020 zostały wcześniej zaakceptowane przez Ministerstwo Rozwoju. W wypracowanych rekomendacjach są zapisy o możliwych tańcach podczas przyjęć oraz maseczkach ochronnych, które będzie można zdjąć przed wejściem do lokalu. Jednak obowiązkowo maseczki będzie musiała nosić obsługa lokalu. Co więcej - para młoda powinna poprosić gości, że gdy zauważą u siebie jakiekolwiek niepokojące objawy, to żeby nie przychodzili na wesele.

Zobacz: 9 sposobów na rozwinięcie kreatywnego myślenia u dziecka!