Roomba

i

Autor: Materiały prasowe

Wielkie sprzątanie na zimę! Jak ułatwić sobie domowe porządki?

2021-11-30 11:08

Początek grudnia to przede wszystkim czas związany z pierwszymi przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenie. Powoli dekorujemy nasze domy, a w kuchni zaczyna pachnieć piernikiem i duszoną kapustą. Jednak grudzień to także generalne porządki i sprzątanie kątów, do których dawno nie zaglądaliśmy. Dzisiaj, na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które pomagają nam w utrzymaniu czystości i oszczędzają nasz czas. My postanowiliśmy się przyjrzeć jednym z najbardziej kultowych urządzeń ostatnich lat, czyli odkurzaczom Roomba.

Sprzątanie raczej nie kojarzy się z niczym przyjemnym (chociaż legendy mówią, że są osoby, które to odpręża) i warto sobie trochę pomóc w tych obowiązkach. Już od kilku lat prawdziwym hitem są roboty sprzątające, czyli samo jeżdżące odkurzacze. Flagową markę w tym zakresie jest Roomba, które oferuje szereg urządzeń, które spełnią nawet największe wymagania.

Idealnie integrujący się z domem iRobot Roomba serii j7 to inteligentny, gotowy do współpracy partner sprzątający, którego każda misja przynosi imponujące wyniki. Dzięki technologii iRobot Genius 3.0 i nawigacji PrecisionVision, Roomba serii j7 działa inteligentniej za każdym razem. Robot uczy się optymalnego sposobu poruszania i zapamiętuje określone pomieszczenia oraz meble, aby odkurzać jak najbardziej efektywnie. Potrafi także automatycznie rozpocząć odkurzanie, kiedy domownicy wychodzą oraz kończyć je, kiedy wracają. Roomba j7 jest w stanie zorientować się w preferencjach dotyczących odkurzania — poznaje zasady, prosi o opinie i na nie odpowiada, a także zapamiętuje, jak ma reagować w przyszłości. Rozpoznaje nawet przewody elektryczne i nieczystości pozostawione przez zwierzęta domowe, aby ich unikać. Co potrafi?

Sprzątanie, kiedy nie ma mnie w domu – roboty powinny dostosowywać się do rozkładu dnia właścicieli. Przy użyciu usług lokalizacji telefonu użytkownicy mogą teraz tworzyć granice wokół domu – kiedy telefon je przekroczy, robot automatycznie rozpocznie lub zakończy sprzątanie.

Inteligentne wspomaganie tworzenia map i propozycje nazw pomieszczeń – robot wspomoże nowych użytkowników w personalizacji inteligentnej mapy. Dzięki niej będzie mógł optymalnie, w sposób przemyślany i efektywnie poruszać się po domu. Robot może nawet ułatwić dostosowywanie mapy, automatycznie proponując etykiety pomieszczeń, kiedy będzie gotowy do jej utworzenia.

Oszacowanie czasu sprzątania – masz mało czasu? Goście już jadą, a robot jeszcze nie został włączony? Dzięki funkcji oszacowania czasu sprzątania możesz sprawdzić, ile potrwa odkurzanie. Użytkownicy robotów z funkcją Imprint Smart Mapping² mogą sprawdzić w aplikacji iRobot Home szacowany czas określonego zadania odkurzania w wybranych pomieszczeniach.

Cicha jazda – jeżeli chcesz posprzątać w określonym miejscu, ale potrzebujesz ciszy w pobliżu, możesz wydać robotowi polecenie cichego przejazdu tam i z powrotem. Tryb cichej jazdy spowoduje wyłączenie elementów odkurzających, kiedy robot nie będzie aktywnie wykonywać zadania sprzątania.

Z kolei Roomba i3 sprząta wszystkie rodzaje podłóg w sposób usystematyzowany, poruszając się wzdłuż równoległych linii, aby efektywnie nawigować w układzie wielu pomieszczeń. Jeżeli w trakcie cyklu pracy robotowi zabraknie energii, wróci do stacji, naładuje akumulator i następnie dokończy proces sprzątania. Roomba i3 został również wyposażony w wysoce efektywny filtr, który zatrzymuje 99 proc. cząsteczek pyłków, pleśni, roztoczy oraz alergenów kotów i psów. Za efektywność sprzątania odpowiada sprawdzony – opatentowany przez iRobot – 3-stopniowy system sprzątania. W jego ramach wirująca szczotka do sprzątania przy krawędziach zagarnia brud, również ten zgromadzony w narożnikach, ku głowicy czyszczącej. W niej osadzone są dwie szczotki główne z bieżnikowaną, gumową powłoką. Dopełnieniem całości jest siła ssąca, która dzięki optymalizacji przepływu strumienia powietrza koncentruje się bezpośrednio na podłożu i jest 10-krotnie większa niż w przypadku robotów Roomba serii 600. Za najwyższą efektywność pracy odpowiada system wykrywania obszarów bardziej zabrudzonych – Dirt Detect, dzięki któremu Roomba stale monitoruje ilość zbieranych zabrudzeń i poświęca szczególną uwagę miejscom, w których jest ich więcej.

Roomba

i

Autor: Materiały prasowe
Roomba

i

Autor: Materiały prasowe
Sedno Sprawy - Marcin Przydacz

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają