Sposób na czyszczenie fug

i

Autor: Shutterstock Sposób na czyszczenie fug

Zbrudzone fugi to nie problem

Wlewam do miski 10 łyżek, mieszam i szoruje fugi. Ten sposób sprawia, że brud i pleśń w spoinach się rozpuszczają. Sposób na czyszczenie fug

2023-11-29 8:48

Jak wyczyścić fugi? Każdy, kto zdecydował się na jasne fugi pomiędzy płytkami wie, jak trudne jest ich utrzymanie w czystości, a brud gromadzący się na fugach to doskonałe siedlisko dla bakterii. Dodatkowo wilgoć i ciepło z łazienki oraz kuchni mogą sprzyjać powstawaniu na fugach pleśni. Regularne czyszczenie fug stanowi ważny element czystego domu. Niestety, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Czyszczenie fug nie należy do najłatwiejszych, jednak kiedy odkryłam ten sposób idzie to znaczenie sprawniej. Oto najlepszy domowy sposób na czyszczenie fug.

Mieszam 10 łyżek z wodą i szorują fugi. Rewelacyjny sposób na czyszczenie fug

W przypadku czyszczenia fug istotne jest nie tylko czym to robimy, ale także, jak. Brud i pleśń zbierające się w spoinach aż proszą się o usunięcie  i zeskrobanie ich ostrym przedmiotem. Taka czynność może skończyć się uszkodzeniem fugi, a także płytek wokoło. Podczas czyszczenia fug należy unikać drucianych gąbek, noży oraz innych ostrych narzędzi. Idealnym sposobem czyszczenie jest wykorzystanie szczoteczki do zębów. Jest ona na tyle miękka, że nie spowoduje żądnych szkód, a dzięki jej precyzji usuniesz zabrudzenia z konkretnych miejsc. Najlepszym domowym sposobem na czyszczenie fug jest ten z wykorzystaniem octu. Sama stosuje go już od wieku lat i nie wyobrażam sobie robić tego inaczej. W miseczce mieszam około 10 łyżek octu z taką samą ilością wody. Rozprowadzam preparat po fugach i zostawiam go na około kilkadziesiąt minut. PO tym czasie delikatnie szoruje fugi szczoteczką i wszystko zmywam. Ocet rewelacyjny radzi sobie z uporczywym brudem, tłuszczem, a nawet pleśnią. 

Zobacz także: Wsypuję 5 łyżek do wody i myję ramy okienne. Lepszego wybielacza do framug nie znajdziesz. Są jak nowe na święta. Sposób na mycie ram okiennych

Wlej pół litra płynu do WC i wyczyść fugi

Innym sposobem, po który zdarza mi się sięgać, gdy nie mam w domu octu, jest wykorzystanie płynu do WC do czyszczenia fug. Mieszam pół litra detergentu z taką sama ilością wody i tak przygotowaną mieszankę szoruję fugi. Zabrudzenia się rozpuszczają nie uszkadzając fug i płytek. 

Sonda
Wypróbujesz ekologiczny płyn do czyszczenia fug?
Tańczące z promocjami 28.11.2023
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają