Mycie ram okiennych na święta

i

Autor: Shutterstock

Okna na błysk

Wsypuję 5 łyżek do wody i myję ramy okienne. Lepszego wybielacza do framug nie znajdziesz. Są jak nowe na święta. Sposób na mycie ram okiennych

2023-11-28 14:01

Mycie ram okiennych to oczywiście nieodłączny etap mycia okien. Jak się za to zabrać i wybielić pożółkłe ramy okienne? Zawsze stosuję ten domowy sposób na mycie ram okien. Wsypuję 5 łyżek tego proszku do wody, mieszam i przecieram tym roztworem plastikowe framugi. Brud i przebarwienia znikają dosłownie w mgnieniu oka. Ramy są jak nowe - białe i czyściutkie.

Wsypuję 5 łyżek do wody i myję ramy okienne. Lepszego wybielacza do framug nie znajdziesz

Porządki przedświąteczne wiele z nas rozpoczyna już teraz. Oczywiście mycie okien to punkt obowiązkowy w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Wówczas oprócz szyb należy dokładnie umyć także framugi, które niestety pod wpływem promieni słonecznych, czy smogu mogą szarzeć lub żółknąć. Jak zatem wybielić ramy okienne, aby były na święta czyste i idealnie białe? Ja za każdym razem, gdy mam myć okna, przygotowuje roztwór wody z sodą oczyszczoną. Wsypuję pięć łyżek sody do 1 litra ciepłej wody i mieszam. Następnie zwilżam w tym roztworze ściereczkę i myję dokładnie ramy okienne. Soda oczyszczona działa na framugi niczym wybielacz, a do tego świetnie radzi sobie z zabrudzeniami. Oczywiście na bieżąco wycieram ramy na sucho, aby nie powstały na nich zacieki.

Czyste okna na święta. Czym umyć szyby, aby nie było smug?

Kiedy ramy okien są już czyste należy przystąpić do mycia szyb. Tu doskonale sprawdzi się woda z dodatkiem octu. Przygotuj wodę z octem w proporcjach 2:1 i przelej ją do butelki z atomizerem. Spryskuj szyby i wycieraj je od razu do sucha. Ocet sprawi, że okna będą lśnić bez smug.

Jak uszczelnić stare okna? Uszczelki do okien
Listen on Spreaker.